Haas je bezradný ve vývoji svého auta

Šéf týmu Haas Günther Steiner přiznal, že stáj nedokáže nalézt zlepšení.

Štítky: Haas Zveřejněno 16. 09 2023 — GPF1.cz

Haas nepřivezl do Singapuru žádné úpravy. Ne proto, že by nechtěl.

“Tohle auto je stále překvapením. Myslím, že víme, proč jsme byli v Monze v pozici, ve které jsme nechtěli být, a samozřejmě tvrdě pracujeme na tom, abychom se z té díry dostali – ale není to jen Monza,” řekl Günther Steiner.

“Chci říct, že Monza to samozřejmě zvýraznila víc, protože je to vysokorychlostní trať a to je naše nejhorší místo, kde jsme na vysokorychlostních tratích vždycky. Takže při nízkém přítlaku jsme prostě slabší než normálně – a když jsme v nejlepší formě, tak nejsme moc silní. Prostě s tím letos trochu bojujeme.

Chci říct, že jsme začali, bylo to v pořádku a pak jsme nemohli získat žádný… nemohli jsme udělat žádný pokrok, co se týče výkonu. Prostě jsme nemohli najít žádnou výkonnost. Proto jsme nepřivezli žádnou aktualizaci, protože nebylo co aktualizovat. Protože to, co jsme našli, nebylo lepší.

Museli jsme tedy úplně otočit a vydat se jiným směrem. A to jsme také udělali: před letními prázdninami jsme se rozhodli, že to uděláme. A nyní přinášíme něco pro Austin, velký upgrade. Pro nás velký upgrade. Abychom se také vydali směrem, kterým se chceme vydat… nebo se vydáme příští rok, ne “chceme se vydat”, už se tím směrem vydáváme. A prostě se co nejvíc naučit a doufat, že přineseme nějaký výkon pro posledních pět závodů.

Potřebujeme zjistit, co to dělá, ale také trochu lépe pochopit, kam se příští rok chystáme, protože to, co máme teď, prostě nevíme, co auto dělá víkend co víkend.”

Steiner dále dodal:

“Nenazýval bych ho B-spec, protože se nedotýkáme odpružení ani převodovky, nic takového. Jedeme ve stylu karoserie, jakou mají téměř všechny ostatní týmy. Minimálně sedm z nich to má. Takže jdeme tímto směrem a prostě začínáme trochu nově s koncepcí, která snad časem získá nějaký výkon, který jsme s touto koncepcí, kterou máme teď, nemohli získat, už jsme žádný výkon nenašli.”