S formulí Aston Martin má Vettel plné ruce práce

Comeback Sebastiana Vettela v Austrálii nabral nečekaný spád a proměnil se v noční můru. Po odstoupení ze závodu německý závodník jen odevzdaně prohlásil, že toho na něj za celý víkend bylo už moc.

Štítky: Aston Martin GP Austrálie Sebastian Vettel Zveřejněno 12. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Sebastian Vettel v australském Melbourne odjel svůj první závod s novými monoposty. První dva víkendy musel pilot Aston Martinu vynechat kvůli pozitivnímu testu na koronavirus a podle řeči těla je čtyřnásobný šampion rád, že víkend v Austrálii skončil.

Řetězec událostí začal už v prvním tréninku, ve kterém musel Vettel odstavit svůj vůz AMR22 kvůli technickým problémům. Za svou dopravu do boxů na skútru Vettel obdržel pokutu ve výši 5 tisíc euro.

Kvůli technické poruše musel navrátilec vynechat celý druhý trénink, v tom třetím Vettel boural a jen těsně se stihl zúčastnit kvalifikace, v té navíc dostal pokutu dalších 600 euro za rychlost v boxech a katastrofický víkend skončil havárií v 19. kole závodu.

„Už toho na mě bylo moc. Týmu se chci samozřejmě omluvit, takový průběh víkendu si nikdo z nás nepředstavoval. Snažil jsem se ze sebe i z auta dostat to nejlepší a bohužel to nedopadlo podle našich představ,“ lituje Vettel.

Čtyřnásobný mistr světa také přiznal, že jeho nehoda, která zapříčila druhý výjezd Safety caru v závodě, byla kombinací dvou věcí – špatných jízdních vlastností auta a také málo najetých kilometrů u samotného jezdce.

Druhý pilot Aston Martinu Lance Stroll o moc lepší víkend také nezažil. V posledním tréninku Kanaďan boural, v kvalifikaci způsobil nehodu s Nicholasem Latifim a v závodě obdržel trest v podobě penalizace 5 sekund za kličkování na rovinkách, Stroll ale nakonec dojel dvanáctý.

Alpine usilovně pracuje na elektrickém crossoveru