Rychlé řešení, zdá se, přišlo. Ferrari bere první řadu pro závod

Prezident Ferrari požadoval po pár nepovedených závodech okamžité zlepšení výsledků. Maďarská kvalifikace tak znovu ukázala sílu Ferrari, jehož vozy obsadily první dvě příčky vpředu s Vettelem. Mercedes bude útočit z druhé řady.

Štítky: GP Maďarska výsledky Zveřejněno 29. 07 2017 — Josef Nekvinda

Současně se zelenými světly, indukujícími start kvalifikace, se jako první k pokusům vydaly oba mercedesy. Brzy se za nimi objevily další vozy včetně Ferrari, přičemž všichni piloti sáhli po super-měkké sadě pneumatik. Přetahovaná o první pozice se, stejně jako v posledním tréninku, odehrávala pouze mezi jezdci Ferrari. Rychlejším byl opět Sebastian Vettel. V závěru se pak mezi oba vklínil ještě Max Verstappen, který zaznamenal prakticky totožný čas co Vettel. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas v prvním segmentu obsadili čtvrté, respektive šesté místo.

Krátce před koncem způsobil vyvěšení žlutých vlajek Daniil Kvjat, který se ocitl mimo trať a zhatil tak některým pilotům plány zajet ještě jedno rychlé kolo. Mezi nimi se ocitl i Sergio Pérez, který tak postupoval až z patnácté pozice. Proklouznout se naopak nepodařilo Magnussenovi, Strollovi, di Restovi, Wehrleinovi a Ericssonovi.

Do druhé části nikdo z pilotů nevstupoval s postranními úmysly z pohledu volby pneumatik a odlišné strategie pro nedělní závod. Hamilton si od počátku stěžoval do rádia na vibrace, a tak i s přihlédnutím na tento fakt, vyšly první pokusy lépe opět jezdcům Ferrari. Rozdíl mezi nimi a mercedesy už se nicméně pomalu smršťoval, což nakonec po výměně za čerstvou sadu pneumatik v závěru potvrdil nejrychlejším časem právě Hamilton. Velmi pěkným časem se prezentoval znovu Verstappen, zatímco Ricciardo a Bottas mírně zaostávali. Nedařilo se ani jezdcům Force Indie, jenž zůstali za postupovými branami. Tam zůstali též Palmer, Kvjat a Grosjean.

Prvních měřených pokusů ve třetí části se pro trvající problémy s vibracemi nezúčastnil Hamilton a z boxů nevyjel ani Carlos Sainz. Naopak v té době Vettel zajel čas, jehož hodnotu už ani později nikdo nepřekonal. Jeho výkon pak zlepšením v závěrečném pokusu podtrhl Räikkönen, který překonal i svého krajana Bottase. První řadu tak zítra obsadí Ferrari, nikoli Mercedes, jenž se po čase znovu potýkal s problémy s pneumatikami. Třetí řada kompletně připadla Red Bullu vpředu s Verstappenem. Za ně se postaví Hülkenberg, Alonso, Vandoorne a Sainz.

Výsledky kvalifikace na GP Maďarska:

Podrobný průběh kvalifikace:

Diskuse k článku

Napsat komentář