První řada pro Ferrari: Vettel nadšený, Räikkönen zklamaný

Ferrari poprvé od Velké ceny Monaka ukořistilo kompletní první řadu na startu. Lepším z dvojice jezdců byl tentokrát Sebastian Vettel.

Štítky: Ferrari GP Maďarska Kimi Räikkönen Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

„Byla to hladká kvalifikace z hlediska toho, že jsme neměli žádné problémy,“ hodnotil souboj s časem Vettel. „Cítil jsem se dobře už od první části. Zajížděli jsme taková kola, jaká jsme měli. V poslední části jsem si byl jistý, velmi spokojený s prvním výjezdem. Věděl jsem, že zbývá dost času, tak jsem ten druhý jel na plno.

Byl jsem o trochu rychlejší. Dorazil jsem do posledního sektoru a chtěl toho po pneumatikách až příliš. Ztratil jsem ve třech zatáčkách a zajel prakticky stejný čas jako předtím. Když jsem viděl, že na prvních dvou místech jsou červené vozy, v rádiu se ozval obrovský řev,“ usmíval se německý pilot.

„Bylo to opravdu pěkné, ale je to jen sobota a víc z toho nedostaneme. Jen nejlepší pozici pro start, a to se podařilo. Je to skvělé s ohledem na to, že po posledním závodě probíhaly velké debaty. Je dobré odpovědět výkonem na trati. Jsem prostě šťastný. Mám opravdu rád tuto trať, auto bylo fantastické. Jet s ním bylo opravdovým potěšením.“

Kolega Räikkönen odstartuje do závodu jako druhý, když v kvalifikaci ztratil necelé dvě desetiny na Vettela. Fin si věřil na pole position, a proto byl spíše zklamaný. „Vlastně to zas tak dobré nebylo. Začátek dobrý byl, ale v šikaně jsem brzdil na vnějším obrubníku a ztratil čas. Opravdu jsem to tam ‚zahodil‘. Bylo to dost na druhé místo, ale jsem trochu zklamaný. Cítil jsem se pohodlně, ale nedokázal jsem to dotáhnout do konce.

Včera to pro nás nebyl nejsnadnější den, takže z tohoto úhlu jsem spokojený. Dokázali jsme vylepšit auto pro kvalifikaci a jsem šťastný s tím, jak se teď ovládá. Zatím to je dobré, ale zítra to bude dlouhý závod a musíme makat dál,“ pravil Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář