Russell je přesvědčený, že mu Grosjean zničil závod

Romain Grosjean a George Russell měli na výjezdu ze zatáčky číslo osm vzájemný kontakt. Kvůli němu narazil pilot Williamsu do bariéry a závod pro něj skončil. Grosjean se po závodě snažil hájit, ale Russell je přesvědčený, že viníkem je Francouz.

Štítky: George Russell GP Singapuru Romain Grosjean Zveřejněno 24. 09 2019 — Lukáš Podstata

Grosjean si myslí, že při výjezdu ze zatáčky nedostal dostatečný prostor a kontaktu tak nedokázal zabránit. „Vím, že jsem byl na vnějšku při nájezdu do zatáčky číslo osm. Při průjezdu apexem jsme s Georgem byli vedle sebe, ale on šel velice rychle ne plyn a já už neměl vůbec žádné místo na levé straně, byla tam už jen zeď,“ brání se Grosjean.

„Nechci se tu ospravedlňovat, musím se podívat na opakované záběry, ale co si upřímně myslím, že za výjezdem se jeho zadní část dotkla mé přední, a to ho poslalo do bariéry. Je to nešťastné, ale jak jsem řekl, neměl jsem žádné místo kam bych mohl uhnout. V Singapuru je opravdu proklatě těžké předjíždět. Samozřejmě chápu, že může být George naštvaný, ale měl mi při výjezdu nechat na levé straně víc místa, kdyby to udělal, nic by se nastalo,“ říká pilot Haasu.

Naopak Russell je přesvědčený, že Grosjean je ten, kdo může za to, že nedokončil závod a nechápe jeho vyjádření o nedostatku místa. „On se snaží tvrdit, že jsem mu nenechal při výjezdu žádné místo? To je ale přece nesmysl, protože jsem se poslední hodinu koukal na opakované záběry a opravdu místa tam měl dost. Víte, je jen velká škoda, že ten kontakt zničil závod pouze mě. On mohl dál pokračovat téměř bez poškození, takže to bude ten důvod, proč necítí žádnou vinu,“ domnívá se Russell.

Diskuse k článku

Napsat komentář