Kvjat o havárii: Od Räikkönena to bylo sebevražedné

Daniil Kvjat zaútočil na konci cílové rovinky na pilota Alfy Romeo Kimiho Raikkonena a došlo ke vzájemnému kontaktu. Fin musel ze závodu odstoupit a Kvjat dal vzpomenou na svoji dřívější přezdívku, „torpédo“. Rus je ale přesvědčený, že Räikkönen byl ten, kdo kolizi způsobil.

Štítky: Daniil Kvjat GP Singapuru Kimi Räikkönen Zveřejněno 23. 09 2019 — Lukáš Podstata

Zbývalo dvanáct kol do konce závodu a Daniil Kvjat zaútočil na konci cílové rovinky. Piloti ale při nájezdu do první zatáčky vzájemně kolidovali. Kvjat ze souboje dokázal s lehkým poškozením odjet a dokončil závod na patnáctém místě. Druhý zúčastněný Kimi Räikkönen měl poškozené zavěšení levého předního kola a ze závodu musel odstoupit.

Kvjat, kterého Sebastian Vettel v roce 2016 po závodě v ruském Soči nazval „torpédem“, dal tak vzpomenout na svou dřívější přezdívku. Rus je ale přesvědčen, že za kolizi je plně zodpovědný finský závodník. „Byl jsem překvapený, protože jsem udělal pohyb a vše vypadalo čistě. Víte, pokud se chcete bránit, tak se budete bránit. Pokud necháte volné místo, tak tam to místo bude, a to je přesně to, co udělal Kimi. Bylo to od něj celkem sebevražedné,“ myslí si Kvyat.

Ruský pilot se domnívá, že Räikkönenovo jednání plynulo především z toho, že se snažil krýt záda svému týmovému kolegovi Antoniu Giovinazzimu, který měl oproti ostatním čerstvější pneumatiky a mohl pro švýcarský tým získat důležité body.

Diskuse k článku

Napsat komentář