Rozzuřený Verstappen: Od teď začnu ostatním taky ničit kvalifikace!

Zlost a zklamání neskrýval po kvalifikaci na GP Číny pilot Red Bullu Max Verstappen. Ten totiž kvůli Vettelovi a oběma renaultům nestihl ve třetí části druhé rychlé kolo. Do závodu odstartuje pátý.

1 Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 13. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

V poslední zatáčce pak Verstappen ještě nechtěně překážel týmovému kolegovi Gaslymu, který nakonec druhý pokus také neměl k dispozici. „Jeli jsme ve formaci. Najednou mě předjel Vettel a pak oba renaulty,“ vysvětluje Nizozemec. „Pokazili mi tím celý výjezd, přestože máme nepsané pravidlo, že se v závěru výjezdového kola nepředjíždí. Ale na tom nezáleží, od teď začnu ostatním taky kazit kvalifikace!“ vzkazuje.

Kdyby nedošlo na „incident“, Red Bull prý mohl být o něco blíže čelu. „Mohli jsme zajet lépe. Ale bez druhého kola to nešlo. Auto se zdá dobré. Z hlediska tempa jsme vpředu, bude to zajímavá neděle.“

Podobné prohlášení vydal i šéf stáje Christian Horner. „Před rychlým kolem došlo na nějaké manévry, co nás stály lepší pozici. Je to škoda, protože jsme měli dobrou šanci na to, se zlepšit. Myslím, že jsme měli na druhou řadu,“ domnívá se.

Diskuse k článku

Napsat komentář