Ztráta je velká, přiznává Ferrari. Pro závod má ale plán

Scuderia v kvalifikaci na GP Číny podlehla Mercedesu. Do závodu jde ale s nadějí. Pomoci by měla rychlost vozu na rovinkách, kterých je v Číně požehnaně. Právě tam totiž Stříbrné šípy na Ferrari ztrácí.

Štítky: Ferrari GP Číny Zveřejněno 13. 04 2019 — Lukáš Štěrovský

Lepší z pilotů italské stáje, Sebastian Vettel, skončil třetí, ale s relativně velkou ztrátou tří desetin na vítězného Bottase. „Je to moc,“ přiznává Němec. „Byli bychom rádi, kdyby to bylo obráceně. Jinak to ale byla slušná kvalifikace.

Je důležité, že když už je (Mercedes) nemůžeme porazit, dokážeme být hned za nimi. Pokud se dostaneme blízko na rovince, máme výhodu. Takže doufejme, že snad máme do zítřka nějaké možnosti. Ale závod je dlouhý,“ má jasno Vettel o taktice pro závod.

Italy opět potrápilo nastavení vozu. „Myslím, že jsme od pátku vylepšili auto, takže za to jsem celkem rád, ale nejsem úplně šťastný. Podle mého jsme měli na víc, bylo těžké poskládat správné kolo. Máme slušný základ, jen se nám nedaří zatím všude trefit nastavení. Ale postupně tomu začínáme rozumět,“ dušuje se Vettel.

Podobné dojmy měl i Charles Leclerc, ten odstartuje jako čtvrtý. „Celkově jsem spokojený, protože po trénincích jsem byl ztracený v nastavení i mém stylu jízdy. Naštěstí jsem se tím v kvalifikaci dokázal prokousat. Byl to chaotický víkend, takže za druhou řadu jsem rád. Taky jsem ale trochu zklamaný, protože jsem udělal chybu v nejrychlejším kole, měl jsem na víc. Ale celkově bych měl být spokojený, protože po trénincích to mohlo být mnohem horší,“ ví Monačan.

Diskuse k článku

Napsat komentář