Rosberg zpochybnil Bottasův přístup, ten kritiku odmítá

Nico Rosberg využil svoji premiéry jakožto komentátora formule 1 a hned se pustil do analýzy situace Valtteriho Bottase. Rosbergovi se nezamlouvá otevřený přístup jeho náhradníka u Mercedesu, který nemá problém přiznat médiím, že se mu nedaří sžít s vozem. Komentář loňského šampiona pak Fin nenechal bez odezvy.

Štítky: Nico Rosberg Valtteri Bottas Zveřejněno 10. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Bottas se od konce letní pauzy nemůže pořádně dostat do tempa. Médiím otevřeně přiznává, že se mu poslední dobou nedaří sžít s vozem. A právě tento jev se stal terčem kritiky ze strany Nika Rosberga, který byl v Suzuce členem komentátorského týmu televize Sky Sports.

„Z mého úhlu pohledu není ideální, že Valtteri otevřeně hovoří na veřejnosti o svých problémech, protože to vytváří další vlnu reakcí, a ta nepomáhá,“ prohlásil Rosberg ve vysílání. „Myslím, že je lepší si takové věci nechávat pro sebe, ale on si to udělá po svém. Je to skvělý jezdec,“ dodal mistr světa z roku 2016.

Toto prohlášení se ale s pozitivní reakcí u Bottase nesetkalo. Jeho odpověď se nese v řekněme finském duchu, na jaký je člověk zvyklý spíše u krajana Räikkönena. „Já normálně prostě říkám věci tak, tak jsou,“ řekl médiím Valtteri Bottas. „A nezajímá mě, co říkají jiní. Znám své cíle, a když jsem od nich daleko, tak nejsem šťastný. Pak je to těžké,“ popsal pilot Mercedesu své strasti.

Přesto šéf Mercedesu Toto Wolff tvrdí, že v Suzuce viděl opět záblesk ‚starého‘ a rychlého Bottase. „Je dobré, že opět začíná získávat jistotu. Valtteri odjel dobrý závod. Bylo to pro něj obtížné, ale teď kráčí dobrým směrem. A až se z toho dostane, bude silnější než kdykoliv předtím.“

V čem vlastně tkví Bottasovy potíže? Na první pohled se zdá, že se Fin pouze nedokáže adaptovat na nedokonalé auto, jako se to daří Lewisi Hamiltonovi. „Když je chladněji, je to pro náš vůz a pneumatiky snazší,“ popsal slabiny Mercedesu jeho nevýkonný šéf Niki Lauda. „To je snadné vysvětlení. V Malajsii Lewis řekl, že bylo těžké pro něj tu bestii vůbec udržet na dráze. Bottas potřebuje stabilní vůz. A ten mu teď nejsme schopni dát, takže je to naše vina.“

Nico Rosberg se na Suzuce předvedl v nové roli TV komentátora

Nico Rosberg se na Suzuce předvedl v nové roli TV komentátora

Diskuse k článku

Napsat komentář