Rosberg: Není důvod, abychom s Hamiltonem nebyli znovu přátelé

Přátelé od dětských let, které rozeštvaly vzájemné souboje o titul mistra světa F1. Tak nějak by se dal charakterizovat vztah Lewise Hamiltona a Nica Rosberga. Je to právě Němec, který tvrdí, že po jeho konci v královně motorsportu už nic nebrání tomu, aby bylo opět obnoveno přátelství mezi oběma závodníky.

2 Štítky: Lewis Hamilton Nico Rosberg Zveřejněno 11. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože letos už se Rosberg a Hamilton na závodní dráze nepotkávají, určitá zášť jako by mezi nimi stále zůstala – alespoň z pohledu Brita. Když byl totiž Hamilton dotázán, co si nyní o Rosbergovi myslí, odvětil: „Nic. Byli jsme týmoví kolegové, pracovali jsme spolu několik let a on teď skončil.

Přeji mu to nejlepší. Poslední rok jsem s ním prohrál titul, ale získal jsem větší počet vítězství. Nevzdal jsem se až do samotného konce. To je moje přesvědčení už od dětství,“ prohlásil Hamilton.

Rosbergova reakce je ale, možná až překvapivě, chápává a pozitivní. „Musel jsem se spoléhat na to, že uspěji jedině s úsilím, absolutní oddaností a nulovými kompromisy. Byl to jediný způsob, jak jsem mohl titul získat.

Ve formuli 1 jsou jezdci, kteří jsou talentovanější než já. Třeba můj týmový kolega (Lewis Hamilton). Je to jeden z nejlepších pilotů všech dob a neuvěřitelný soupeř.

Od našeho souboje uplynulo už pět měsíců. Nevidím důvod, proč bychom znovu nemohli být přátelé,“ zamýšlí se Němec nad svým vztahem s Lewisem Hamiltonem. O něm mimo jiné prohlásil, že během společných let v motokárách byli nejlepšími přáteli.

Naváží spolu Rosberg a Hamilton opět přátelství?

Naváží spolu Rosberg a Hamilton opět přátelství?

Diskuse k článku

Napsat komentář