Rizika pro závody v Číně a Vietnamu narůstají. FIA už zrušila závod elektrických formulí

Obavy o osud Velké ceny Číny 2020, naplánované na 19. dubna, rostou. FIA už zrušila podnik formule E, který se měl jet měsíc před závodem F1 v Šanghaji. Novým neznámým koronavirem se podle informací čínské státní televize nakazilo v Číně již více než 14 000 lidí. Nejméně 300 osob nemoci podlehlo.

Štítky: GP Číny GP Vietnamu Zveřejněno 2. 02 2020 — Tomáš Richtr

Čínský závod formule E na ostrově Chaj-nan, naplánovaný na 21. března, byl společným rozhodnutím FIA, čínské federace CAMF a promotéra Enova Holdings zrušen. FIA nevylučuje uspořádání závodu někdy v budoucnu. Závod formule E byl naplánován na 21. března, čtyři týdny před plánovanou Velkou cenou Číny formule 1 v Šanghaji.

Rostoucí obavy o osud závodu mají vliv i na premiérovou Velkou cenu Vietnamu, která je naplánována na 5. dubna, dva týdny před čínskou velkou cenou. Mezi oběma sousedskými zeměmi Vietnamem a Čínou byla přerušena letecká doprava a Vietnam vyhlásil stav zdravotnické nouze.

Pokud by mělo dojít ke zrušení Velké ceny Číny, její pořádání v náhradním termínu je velmi málo pravděpodobné. Ke zrušení závodu vedle FIA může sáhnout i sám promotér s odvoláním na princip force majeure, neboli zásah vyšší moci.

Z jiných důvodů než v souvislosti se smluvními a finančními důvody byla v roce 2011 zrušena Velké cena Bahrajnu necelé čtyři týdny před jejím plánovaným termínem. Důvodem zrušení byly společensko-politické nepokoje a vysoká vojenská aktivita.

Bahrajn v roce 2011

Diskuse k článku

Napsat komentář