Honda odmítla Fernanda Alonsa v letošním závodě 500 mil Indianapolis

Fernando Alonso musí pro svou účast v letošním závodě 500 mil Indianapolis najít jiný motor. Honda už s ním nechce spolupracovat.

Štítky: Fernando Alonso IndyCar Zveřejněno 3. 02 2020 — Tomáš Richtr

Na spadnutí bylo oficiální potvrzení Fernanda Alonsa u týmu Andretti Autosport využívajícího motory Honda. S Hondou ale má Alonso ze svých závěrečných let ve formuli 1 hodně pošramocené vztahy. Samotný výrobce závodních šestiválcových turbo motorů Honda HI19R Indy-V-6 o objemu 2,2 litru, American Honda Motor Co., s Alonsem nemá problém, ale potřeboval souhlas japonské centrály Honda Motor Company, Ltd. v Tokiu. A ta souhlas podle webu Racers nedala.

Druhým motorem v IndyCar je Chevy IndyCar V6 společnosti Chevrolet. Právě s tímto motorem se pokusil Alonso a tým McLaren neúspěšně kvalifikovat do loňského závodu 500 mil Indianapolis. Jenomže od té doby McLaren a Alonso přerušili spolupráci.

Silný tým Penske s motory Chevrolet má všechny své čtyři vozy obsazené, stejně jako Ed Carpenter Racing své tři formule. Dalšími Alonsovými možnostmi jsou už jen Arrow McLaren SP, Dreyer & Reinbold Racing, DragonSpeed, Juncos Racing a A.J. Foyt Racing.

Diskuse k článku

Napsat komentář