Ricciarda v Mexiku zřejmě čeká start z konce pole

Australský pilot Red Bullu poslední dobou nemá na růžích ustláno. Před startem GP USA se dozvěděl o prodloužení smlouvy mezi kolegou Verstappenem a týmem až do roku 2020. V závodě pak odstoupil pro technické selhání motoru, což bude s nejvyšší pravděpodobností mít za následek penalizace pro nadcházející podnik v Mexiku.

Štítky: Daniel Ricciardo GP USA Zveřejněno 23. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Ricciardo sváděl krásný souboj s Bottasem během úvodních kol americké GP. Pak si ale začal stěžovat na opotřebení pneumatik a absolvoval předčasnou zastávku v boxech. Brzy po ní ale bylo ještě hůře.  V útrobách jeho red bullu selhal motor Renault a bylo po nadějích na dobrý výsledek.

„Myslím, že jsem se z toho pokusil dostat maximum. Kola, ve kterých jsem závodil, byla zábavná, ale současně frustrující,“ prohlašoval po závodě Ricciardo. „Hlavně v úvodu jsem cítil, že jsme byli rychlejší než Valtteri, ale vždycky jsem musel zaútočit z velké dálky, takže to nebylo snadné.

Zkusil jsem to několikrát udržet, ale nikdy jsem to nezvládl. Neměl jsem v plánu za ním jet celý závod, což by se asi jinak stalo, takže nelituju toho, že jsem to zkoušel. Je jen frustrující nepokračovat v bitvě. Vážně jsem si to užíval. Pokaždé, když jsem se pokusil předjet Valtteriho, se prosmýknul zpátky pode mě a já si řekl, že to musím zkusit znova,“ tvrdil Australan.

Ten si zřejmě v Mexiku bude muset, podobně jako Verstappen v Austinu, odbýt penalizace za výměnu komponent pohonné jednotky. „Myslím, že se to stane a budu startovat vzadu. Pokusím se ale odvést maximum, postoupit skrze pole a snad to bude podobné jako v Americe.“

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),

Diskuse k článku

Napsat komentář