Naštvaný Verstappen nařkl komisaře Connellyho: Je to zaujatý idiot!

Sportovní komisaři, kterými v USA byli Fin Mika Salo, Čech Radovan Novák a Australan Garry Connelly, se dostali pod ostrou palbu kritiky ze strany Red Bullu poté, co penalizovali Maxe Verstappena. Nizozemec byl totiž kvůli trestu stejně jako vloni v Mexiku doslova odveden ze stupňů vítězů. Nejostřeji se pak k tomuto verdiktu pak vyjádřil zřejmě Maxův otec Jos.

2 Štítky: GP USA Max Verstappen Zveřejněno 23. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Verstappen do závodu po penalizaci za výměnu komponent pohonné jednotky odstartoval z 16. pozice. Postupně se však probojovával vpřed a v posledním kole dokonce svedl bitvu o stupně vítězů s Kimim Räikkönenem. Tu sice vyhrál, jenže si podle komisařů zkrátil v sedmnácté zatáčce trať, dostal trest pěti vteřin a z pódia byl, stejně jako vloni v Mexiku, odveden.

To pořádně naštvalo závodníka samotného, ale také jeho otce či šéfa Red Bullu Christiana Hornera. „Jde o jednoho idiotského komisaře, který je proti mně, vždycky rozhodne v můj neprospěch,“ prohlásil po závodě Max Verstappen. Přestože nikoho nejmenoval, dokumentace FIA ukazuje zcela jasně na Garryho Connellyho. „Byl i vloni v Mexiku. Teď jsem dostal trest pěti vteřin a trestný bod. Za co?

Koneckonců, všichni jezdili všude hodně zeširoka, neexistovaly žádné limity trati a diváci to milují. A tak uděláte něco podobného, ale oni vám vezmou stupně vítězů a řeknou, ať jdete pryč. Nakonec to byl i tak skvělý závod, jsem šťastný za čtvrté místo. Jen to, jakým způsobem rozhodli, je neuvěřitelné. Nemůžete se proti tomu bránit, je to tak v pravidlech. Ví, jak je napsat. V tento moment jim to hraje do karet.

ANKETA: Zasloužil si Max Verstappen trest?

Učiní rozhodnutí a nemůžete proti tomu nic udělat, to je trochu divné. Ale co naděláte? Není to dobré pro fanoušky. Nedává to smysl. Všichni mají rádi akci, a když se dostanete pět nebo deset centimetrů za vnitřek obrubníku, což dělali ostatní, nikdo nic neřekne. V kvalifikaci, v devatenácté zatáčce, jste mohli jet tak daleko za obrubník, jak jste chtěli. A pak za to dostanete penalizaci. Zničilo to závod,“ stěžoval si Verstappen.

V podobném duchu se neslo i prohlášení Christiana Hornera. „Po celý závod spousta aut vyjížděla mimo trať, a nikdo to neřešil. Takže bylo neuvěřitelné, když za to Max dostal penalizaci. Je to špatně. Musíme se na to podívat, ale pro mě to bylo fér, bylo to tvrdé závodění. Myslím, že komisaři to prostě posoudili špatně. Bylo to drsné předjetí, ale penalizovat ho za to nebylo správné,“ řekl Horner, k němuž se například přidal i Niki Lauda. Podle něj jde dokonce o nejhorší rozhodnutí, které kdy viděl.

Maxův otec Jos zase vyjádřil svoje emoce prostřednictvím sociální sítě Twitter. A přesně v jeho stylu to byla hodně drsná prohlášení. „Tohle je blbost. Sorry, ale je to na ho*no. FIA by se měla stydět. F1 asi nechce závodění. Dělali to všichni, ale jen Max dostal penalizaci za přejetí bílé čáry.“ Vrcholem pak bylo sdílení obrázku, kde je FIA přeloženo jako Ferrari International Assistance (Mezinárodní pomoc Ferrari).

Jos Verstappen se na twitteru činil...

Jos Verstappen se na twitteru činil…

Diskuse k článku

Napsat komentář