Renault poprvé testoval 18palcové pneumatiky na voze F1

Testovací jezdec týmu Renault Sergej Sirotkin poprvé vyzkoušel nové 18palcové pneumatiky Pirelli na monopostu R.S. 18.

Štítky: Pirelli Pneumatiky Renault Zveřejněno 12. 09 2019 — Lukáš Podstata

Od sezony 2021 začnou ve formuli 1 platit nová pravidla. Jednou z velmi diskutovaných změn je přechod z 13palcových na 18palcové pneumatiky. Pirelli ukázalo fanouškům nový produkt při závodním víkendu v Monze. Jednalo se ale o prezentaci na monopostu formule 2.

V nižší kategorii nové pneumatiky uvidíme příští sezonu. Podle bývalého šéfa Ferrari Stefana Domenicaliho je nasazení nového rozměrů pneumatik v juniorských soutěžích klíčové. „Je velmi důležité využít nové pneumatiky pro rozvoj jezdců nižších kategorií. Získají tak zkušenosti se stejnými pneumatikami, které bude od sezony 2021 využívat formule 1.“

S názorem Domenicaliho souhlasí ředitel formule 2 Bruno Michel. „Jsme rádi, že máme kategorii, která pomůže mladým jezdcům přiblížit se sedačce ve formuli 1. Samozřejmě změny v našem šampionátu slouží především k testování před nasazením do formule 1. To je přesně to, co děláme s 18palcovými pneumatikami,“ říká Michel.

Ve čtvrtek ale nové pneumatiky testoval také Renault. Francouzský tým je vyzkoušel na monopostu R.S. 18. Esteban Ocon rovněž testoval současné 13palcové pneumatiky ve specifikaci pro sezonu 2020.

Diskuse k článku

Napsat komentář