Red Bull varuje: Po letní přestávce plně zaútočíme

Přestože stáj Red Bull přišla v posledních závodech o vedení v obou šampionátech na úkor Mercedesu, rozhodně se nevzdává. Šéf Christian Horner avizuje, že jeho tým bude po letní pauze tvrdě bojovat.

Štítky: Christian Horner Mercedes Red Bull Zveřejněno 6. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

„Vyhráli jsme šest závodů v první půlce sezony. Když se podíváte na závody, kde jsme nebodovali, v Baku to nebyla Maxova chyba, stejně tak ani v Silverstone,“ vyjmenovává Horner důvody, proč Red Bull není v čele šampionátu.

„Takže smůla se nakonec otočí ve štěstí. Během roku se to samo vyrovná. Těším se na druhou polovinu sezony. Myslím, že celý tým si zaslouží volno a jezdci si trochu užijí. Ale věřte, ve druhé půlce roku se bude bojovat a bude to zajímavé,“ má jasno.

Jedinou vadou na kráse této myšlenky je fakt, že oba jezdce zřejmě čekají penalizace za překročení povoleného počtu pohonné jednotky na sezonu, což vyústí v penalizace. „Rozhodně to nepomůže. Máme spoustu poškození po nehodách a dva motory, o které jsme přišli v důsledku chyb jiných jezdců, to je frustrující.

Ale pořád jsme na dostřel prvnímu a druhému místu. Samozřejmě to bylo těžkých pár týdnů, ale jak jste viděli, vše se může velmi rychle otočit a do konce šampionátu je to ještě daleko,“ ví dobře Christian Horner.