Byl blízko formuli 1. Valentino Rossi nakonec přeci jen přejde na čtyři kola

Devítinásobný motocyklový šampion Valentino Rossi, který v minulosti koketoval i s formulí 1, oznámil po více než čtvrtstoletí konec v šampionátu MotoGP po letošní sezoně. Přestože do formule 1 má kvůli věku 42 roků dveře zavřené, Ital cílí na automobilové závody. Konkrétně Rossi zmínil, že by si rád vyzkoušel závod 24 hodin Le Mans.

Štítky: Motorsport Valentino Rossi Zveřejněno 6. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Během 26 let, které strávil za řídítky silničních motocyklů, přišel Rossi několikrát do kontaktu s formulí 1. Hojně se spekulovalo o možnosti jeho přestupu do královny motorsportu, nakonec ale zůstal věrný motocyklům, které podle něj byly více zábavné na řízení.

„Vždycky jsem říkal, že o trochu radši závodím na motorkách než z auty,“ přiznal jezdec přezdívaný Doktor na speciální tiskové konferenci, kde ukončení kariéry oznámil. „Ale myslím, že příští rok budu závodit s automobily. Zatím ale ještě nic nebylo rozhodnuto.

Určitě ale nebudu závodit na stejné úrovni jako na motorkách, i když člověk nikdy nezávodí jen tak pro radost. Pokud jste skutečný jezdec, závodíte pro vítězství a dobrý výsledek.

Historické okénko: Jak Valentino Rossi překvapil Michaela Schumachera

Momentálně nevím, jaké série se účastním. Říkal jsem, že chci závodit na 24 hodin Le Mans a zažít spoustu automobilových závodů po celém světě, takže si myslím, že si to můžu užít,“ má jasno italská legenda, která pravidelně startovala například na rallye v Monze.

Rossi začínal, podobně jako piloti F1, kariéru na motokárách. „Vždycky jsem rád závodil s auty, protože jsem začínal s motokárou. Můj otec Graziano se závodů na motorce bál, protože při nich sám utrpěl hodně zranění. Takže jsem začal s motokárou.

Po dvou nebo třech letech jsem zkusil minibike a potom už jsem naštěstí závodil s motorkami. Naštěstí, protože jsem nevěděl, jestli s auty můžu dosáhnout stejného výsledku… Možná ne. Takže to byla dobrá volba,“ prozradil ještě.