Red Bull: Musíme si s Pérezem sednout a “vrátit se k základům”

Šéf týmu Red Bull Christian Horner potvrdil, že si po dalším náročném víkendu ve Velké ceně Kataru "sedne" se Sergiem Perezem a "vrátí se k základům".

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 9. 10 2023 — GPF1.cz

Mexičan se od havárie v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka potýká s nekonzistentní formou, ačkoli se zdálo, že se po letní přestávce vrátil na správnou cestu a v Monze obsadil druhé místo. Po zpackaných závodech v Singapuru a Japonsku se však Perez v páteční kvalifikaci na okruhu Lusail International Circuit nedostal do Q3 a poté mu víkend zkomplikovala havárie ve Sprintu, i když nebyla jeho vinou.

Následná oprava umožnila Perezovi start z boxové uličky, ale několikanásobné porušení limitů na trati vedlo k patnáctisekundovým časovým penalizacím, takže si zajistil pouze bod za desáté místo. To představovalo promarněnou příležitost pro Pereze, který nevyužil odstoupení Lewise Hamiltona v souboji o druhé místo v pořadí jezdců.

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

V rozhovoru pro média Horner vysvětlil:

“Myslím, že si s Checem opravdu musíme sednout, protože víme, čeho je schopen, a on se momentálně nedostává do takové formy. Zoufale potřebujeme, aby tu formu našel, abychom si to druhé místo v šampionátu udrželi. Bylo frustrující, že z víkendu vyšel jen s jedním bodem, a myslím, že mohl, i když startoval ze zadní části startovního pole, dnes byla příležitost slušně bodovat.

Ale budeme ho podporovat, jak jen to půjde, protože se blíží trojice závodů [Spojené státy, Mexiko, Brazílie]. I ve sprintových závodech jde o obrovské množství bodů.”

Perez zahájil sezónu v hvězdné formě, vyhrál dva z úvodních čtyř závodů a také ázerbájdžánský Sprint, čímž si upevnil pozici vyzyvatele týmového kolegy Maxe Verstappena. S přibývajícím počtem chyb, které se do jeho výkonů vkrádají, však Horner vysvětlil:

“Myslím, že je prostě někdy potřeba tak trochu sundat nohu z plynu, položit ji na zem, zastavit ten kolotoč a vrátit se k základům, a to také uděláme. Všichni víme, čeho je Checo schopen, a chceme ho podpořit, aby se vrátil do pozice, kdy ještě nedávno v Monze dojížděl na druhém místě za Maxem.”