Red Bull: Mercedes má potíže vyrovnat se s prohrou

Slovní šťouchání mezi Mercedesem a Red Bullem pokračuje tím, že Mercedes není "vážným konkurentem."

Štítky: Helmut Marko Mercedes Red Bull Zveřejněno 13. 09 2023 — GPF1.cz

Helmut Marko, který je poradcem Red Bullu pro motoristický sport, prohlásil, že komentáře Mercedesu dehonestující nový rekord Maxe Verstappena deseti vítězstvími v řadě vypovídají spíše o přístupu německého výrobce a že ho nijak neznepokojují.

“To je ten rozdíl mezi Mercedesem a námi,” řekl pro Autosport. “Díváme se na náš tým, abychom z něj dostali co nejlepší výkon, a o Mercedes se nestaráme, dokud pro nás není vážným konkurentem. Díváme se jen na naše vlastní věci. Děláme, co je v našich silách, a nevymýšlíme si takové příběhy, jako to dělají oni.”

KOLO na KOLO ŽIVĚ – POSLEDNÍ VSTUPENKY do Ostravy zde

Během Velké ceně Itálie Marko řekl: “Myslím, že pro Mercedes je velmi těžké vyrovnat se s prohrou. To je samozřejmě problém, který máte, když vyhráváte tolik let. Ale nakonec musíte být také realisté. Pokud to není možné vyhrát, pak to není možné. Musíte umět ocenit i to, co dělají ostatní týmy. To jsme dělali v letech, kdy Mercedes dominoval.

Tehdy jsme si prostě řekli ‘musíme pracovat tvrději’, protože v té době jsme ve srovnání s nimi prostě nebyli dost dobří.

Člověk si může pořád říkat, že to, čeho momentálně dosahujeme, není nic tak výjimečného, nebo si to alespoň asi myslí, ale nakonec se prostě musíte soustředit sami na sebe, protože to je jediná věc, kterou můžete ovlivnit.”