Red Bull má z Mercedesu velké obavy. Od výher ho dělí jediný problém

Vůz Mercedesu je rychlý, ovšem tempo nedokáže aplikovat na celou délku závodu. To je podle poradce Red Bullu Helmuta Marka hlavní problém Stříbrných šípů. I proto má Marko z Mercedesu respekt, podle něj je náprava jen otázkou času.

Štítky: Helmut Marko Mercedes Zveřejněno 9. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

„Jak Hamilton, tak Russell dokážou zajíždět v tréninku i závodě neuvěřitelně rychlá kola,“ uvědomuje si Marko. „Nezvládají to ale nepřetržitě, takže je pro nás těžké interpretovat, odkud se jejich čas na kolo bere. Podle mého to ale neví ani samotný Mercedes.“

Marka tak děsí potenciál, kterým Stříbrné šípy zejména po úpravách ve Španělsku disponují. „Je to ošemetné, protože ten výkon tam někde je. A jakmile se jim podaří ho vyvolat na závodní vzdálenost, pak budou na čele,“ obává se a dodává, že Mercedes tentokrát určitě neblufuje.

„To dělali vloni s Hamiltonovým motorem, ne teď. Zatím ale stále nedokážou jet nepřetržitě se stejným výkonem, je to pro ně problém – zaplaťpánbůh za to,“ dodává Marko škodolibě.

Podle něj by za vším mohla být nadváha vozu, Mercedes je údajně až o pět kilogramů těžší, než je minimální hmotnostní limit, což podle Marka představuje několik desetin. Red Bull je na tom ale podobně. „Něco takového nezměníte ze dne na dne,“ vysvětluje.