Red Bull je pro Ricciarda největší šance na rychlý návrat do F1

Australan se letos dohodl na brzkém rozchodu s McLarenem poté, co partnerství nepřineslo očekávané výsledky.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zak Brown Zveřejněno 1. 12 2022 — Jiří Košta

Po zvážení svých možností pro rok 2023 nakonec Daniel Ricciardo souhlasil, že se stane třetím jezdcem Red Bullu pro příští sezonu, protože v roce 2024 očekává návrat k závodění na plný úvazek.

A zatímco se někteří ptají, zda Ricciardo zvolil nejlepší cestu, jak se udržet v centru pozornosti, CEO McLarenu Zak Brown věří, že by mu to mohlo nabídnout okamžitou šanci ukázat, že stále má na to, aby vyhrál v F1.

Uvádí příklad bývalého rezervního týmu Mercedesu Nycka de Vriese, který odvedl tak dobrou práci jako záskok za Alexe Albona ve Williamsu na GP Itálie, že získal závodní sedačku v AlphaTauri pro rok 2023.

„Podívejte se, co se stalo s Nyckem při jednom dobrém závodě. Najednou se stal žhavým kandidátem na místo,” řekl Brown.

„Takže pokud jeden z těch kluků [z Red Bullu] nemohl z nějakého důvodu závodit a on [Ricciardo] naskočil a najednou vzal jeho auto, může tím získat místo.”

Brown řekl, že byl zaskočen tím, že Ricciardo nebyl zaskočen jinými týmy, jakmile se po letní přestávce ukázalo, že je k dispozici.

„Překvapuje mě, že některé další týmy, které hledaly jezdce, si ho nevybraly. Ale také si myslím, že byly určité týmy, za které neměl zájem jezdit. Možná by si ho vybrali.

Ale jasně chce zůstat ve hře. Loni vyhrál Monzu; osm závodů je hodně, kde získal vítězství. Takže to v sobě má, jen jsme to nebyli schopni to odemknout. A doufejme, že v jiném prostředí se něco povede.”

Tým Lewise Hamiltona slaví titul v Extreme E