Leclerc vysvětluje příčiny neúspěšné sezony Ferrari

Charles Leclerc shrnul tři zásadní chyby, které ho stály možnost bojovat s Maxem Verstappenem o titul v poháru jezdců. Zároveň předpovídá, že Ferrari dokáže příští rok potrápit aktuální mistry z Red Bullu.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 1. 12 2022 — Lukáš Podstata

Leclerc po skončení sezony 2022 potvrdil, co většina lidí jasně viděla během sezony. Podle něj správa pneumatik, špatná strategie a spolehlivost zásadně zapříčinila, proč v letošní sezoně nemohl vyzvat Maxe Verstappena v boji o titul mistra světa.

„Spolehlivost byla v určité části sezony zásadním problémem, na který jsme posléze doplatili penalizacemi a dalšími aspekty.

Strategie byla taky kámen úrazu. Udělali jsme příliš mnoho chyb a zároveň jsme nedokázali správně pracovat s pneumatikami. Někdy jsme měli opravdu špatné závody a navíc se zdá, že zatím nechápeme, jak mít po celou dobu stintů správnou teplotu pneumatik. Aktuálně se na všechny naše chyby zaměřujeme a určitě se posuneme vpřed.

Musím ale dodat, že strategie se výrazně v posledních závodech posunula směrem vpřed. Těžko to dokázat, protože jsme neměli tempo v závěru sezony jako na jejím začátku, ale způsob jakým komunikujeme v týmu a jaké děláme rozhodnutí je určitě lepší.“

Charles Leclerc také vyzdvihl výrazný posun celého týmu oproti sezoně 2021. „Když se ohlédnu zpět, vzhledem k tomu, jak daleko jsme se dostali od loňského roku, je to úžasný posun. Samozřejmě nemohu ignorovat naši prostřední část sezony, která byla super frustrující.

Z vedoucí pozice v šampionátu a solidním bodovým náskokem jsme se dostali do pozice, kdy jsme zaostávali o dost bodů. Celkově vzato prostě musíme zanalyzovat naše chyby, které jsme letos udělali a pro příští sezonu se zlepšit. Jsem přesvědčen, že co se týče tempa, podaří se nám příští rok Red Bull opět dohnat,“ věří monacký pilot.