Red Bull je frustrovaný nekonzistentností pravidel ohledně traťových limitů

Stáj z Milton Keynes je po víkendu v Portugalsku hodně rozzlobená. Hlavním důvodem jsou ale neustále měnící se traťové limity, které jak kdyby FIA hodnotila odlišně, v závislosti na situaci.

Štítky: Christian Horner FIA Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 2. 05 2021 — Jiří Košta

Red Bull se snažil v závěru GP Portugalska získat bod za nejrychlejší kolo pro sebe, proto poslal Verstappena do boxů až v předposledním kole. Holanďanovi se sice podařilo cíle dosáhnout, ale nakonec byl jeho čas škrtnutý, což znají fanoušci z volných tréninků nebo kvalifikací. V závodě se to ale často krát neděje.

„Je to trochu zvláštní, protože limity ve čtrnácté zatáčce nehlídali, ale co se dá dělat,” řekl po závodě Verstappen, který tak naznačil, že by se při svém ostrém kole býval zachoval jinak.

„Traťové limity jsou důvodem problémů, že? A především konzistence jejich aplikace,” hodnotil po závodě šéf stáje Red Bull, Christian Horner.

Týmový kolega Sergio Pérez byl během závodu předjetý Landem Norrisem, ale jezdec McLarenu opustil všemi čtyřmi koly trať. Ze stejného důvodu byl potrestaný Verstappen v Bahrajnu, kde musel vrátit pozici Hamiltonovi, kterého takto překonal.

„Byl předjetý vozem, který přejel limity tratě. Dostali jsme od FIA dokumenty, ale mění se to ze dne na den, takové (odlišné) výklady jsou frustrující. Sergio tím byl extrémně frustrovaný,” dodává Horner.