K lepšímu výsledku pomohl Alonsovi vztek z kvalifikace

Fernando Alonso si připsal prozatímní nejlepší výsledek sezony, přičemž si v závěrečných fázích i hodně za předjížděl. Výsledkem je osmé místo, o jednu pozici za kolegou Estebanem Oconem.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Zveřejněno 2. 05 2021 — Jiří Košta

Španělův víkend nezačal dobře, jelikož skončil v kvalifikaci téměř o devět desetin za týmovým kolegou. Výsledkem bylo třinácté místo na startu, které ale proměnil v body. Alonso si konečně užil závod, ale navíc i dokázal z vozu poprvé od návratu do formule 1 vytěžit maximum.

„V Bahrajnu jsem byl opatrný, protože potřebujete dokončit první závod. V Imole jsem se necítil dobře, protože podmínky na trati byly náročné, navíc jsem si musel zvykat na přechodné pneumatiky, a viditelnost byla špatná,” hodnotí prozatímní působení Alonso.

„Takže to tentokrát bylo poprvé, co jsem z vozu dokázal dostat maximum a ano, byl jsem trochu naštvaný po včerejší kvalifikaci, tudíž mi rozhodně dnes pomohl i vztek na trati.”

Alpinu se zatím příliš nedaří, porovnáme-li výsledky z loňské sezony, kdy se stáj z Enstone dostala i třikrát na stupně vítězů. Sezona je ještě dlouhá, jelikož na všechny čeká dalších 20 závodů.

„Teď jsme bojovali s Ferrari a McLarenem, což by pro nás předchozí dva závody bylo nemyslitelné. Barcelona a Monako jsou především o sobotě, takže mám za domácí úkol to, abych zapracoval na své kvalifikační rychlosti,” dodává dvojnásobný šampion.