Na Imolu plánuje Red Bull další zrychlení

Red Bull a zejména Max Verstappen působili v Bahrajnu velmi rychle a o vítězství přišli jen těsně, když jim jej sebral Lewis Hamilton. Do Imoly si přesto zřejmě přivezou další vylepšení.

Štítky: GP Emilia Romagna Mercedes Red Bull Zveřejněno 5. 04 2021 — Martin Vejdělek

Rudí býci po zdařilé kvalifikaci a poměrně povedeném závodě na okruhu v Sachíru neusínají na vavřínech a brzy chtějí mít svou formuli ještě rychlejší, tedy alespoň podle Paula Monaghana.

„Některá vylepšení jsou již připravena pro Imolu, další pro nadcházející závody, takže teď se zaměřujeme na dvě věci současně,“ říká hlavní inženýr rakouské stáje.

„Potřebujeme, aby toto auto jelo jedna báseň a neobjevil se žádný zádrhel. Do Imoly si přivezeme tolik výkonu, kolik jen bude možné.“

„V naší moci je pouze to, jaké bude naše auto, na to se musíme soustředit. Nemůžeme ovlivnit to, co se děje v Mercedesu, McLarenu, Ferrari i ostatních týmech.“

Například v Mercedesu se však na dění v Red Bullu soustředí. Data obhájců titulu hovoří o tom, že oproti jejich W12 nemá RB16B žádnou slabinu, nejvíce Verstappen v Bahrajnu získával v rychlých sekcích.

Přesto lze auto pro další podniky, z nichž nejbližším je ten na Imole, upgradovat. „Identifikovali jsme některé oblasti, v nichž by vůz mohl být zlepšen, a na ty se koncentrujeme. Jak bylo řečeno, neovlivníme, co ostatní dělají, takže musíme vyvíjet auto tak, aby bylo naprosto neprůstřelné,“ nabádá Monaghan.

„Není to jen o tom, abychom přijeli do Imoly, zvítězili tam a řekli si: ‚Super, jsme mistři světa.‘ To se nestane. Bude to dlouhý boj v dlouhé sezoně, v Bahrajnu jsme ho nemohli ani zvítězit, ani prohrát.“

Po krutě ztraceném vítězství v prvním závodě, kdy Verstappen kvůli nelegálnímu předjetí musel Hamiltona pustit před sebe, prý v Red Bullu panovala rozčarovanost, avšak zároveň i opatrný optimismus.

„Samozřejmě je v garáži cítit zklamání, ale máme rychlé auto, fantastickou jezdeckou dvojici a dobrý tým, v němž si je každý vědom toho, že budeme Mercedes vyzývat po celou sezonu.“

Jestli se Hornerova družina bude radovat z úspěchu už v Itálii, to uvidíme 18. dubna.

Rosberg: Extreme E nás všechny překvapila