Red Bull: Budeme jako Ferrari

Šéf rudých býků Christian Horner vysvětlil, v čem se budou Red Bull a Ferrari od roku 2022 shodovat. Stáj z Milton Keynes plánuje pracovat stejným způsobem jako italští soupeři.

Štítky: Christian Horner Ferrari Pohonné jednotky Red Bull Zveřejněno 18. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Christian Horner přiznal, že Red Bull se od příštího roku připojí k Ferrari a bude soběstačný z jediné operační základny. V areálu v Milton Keynes nyní probíhá výstavba budov, v nichž se bude nacházet divize motorů Red Bull Powertrains.

Tým nápojového giganta totiž převezme duševní vlastnictví odcházející Hondy a bude si motory minimálně do roku 2026 spravovat sám. Šéf stáje uvedl, že Red Bull bude pracovat stejným způsobem jako Ferrari – vše se bude odehrávat pod jednou střechou.

Italové jsou totiž jediní, kteří pracují na jednou místě v Maranellu. Ferrari si tedy motor, podvozek, šasi a další věci vyrábí zcela samo na jednom místě a od roku 2022 se k tomuto způsobu vývoje přidá i Red Bull.

Oproti tomu Mercedes a Alpine využívají přesný opak. Mercedes jako tým F1 sídlí v anglickém Brackley, ale motory se vyrábí v Brixworthu. Alpine se nachází v Enstone, pohonné jednotky se ale vyvíjejí ve Francii.

„To, co bývalo skladištěm nyní prochází postupnou modernizací. Výstavba nám vychází podle plánu a vše musí být dokončeno příští rok v dubnu. Nyní nabíráme nové lidi s velkým talentem a vášní proto, co zde tvoříme.

Je vzrušující mít vlastní divizi motorů tady v Británii, a kromě Ferrari jsme jediným týmem ve formuli 1, který bude mít všechna oddělení týmu pod jednou střechou,“ rozplývá se nad novým oddělením Horner.

„Nyní převezmeme kontrolu nad svým vlastním osudem. Samozřejmě je to větší zodpovědnost a více práce. Vše je ale o správných lidech, přístupu, správném vybavení a fungující filosofii a všem jsme i díky našemu šasi dokázali, že jsme schopni dělat věci dobře.

Říkám to proto, že nás už mnoho lidí odepsalo. Už několikrát jsem slyšel, jak by mohl energetický nápoj vyvíjet vlastní motor. Já zase říkám, že nám to samé lidé říkali o šasi. My si v Red Bullu myslíme, že motor také zvládneme, to uvidíte časem,“ prohlásil odhodlaně Horner.