Technický mozek Red Bullu Adrian Newey týmu kvůli nehodě dlouho chyběl

Nejdůležitější technický mozek Red Bullu Adrian Newey se v létě vážně zranil při jízdě na kole. Vypadá to, že od letní pauzy je to Mercedes, kdo je na koni v souboji o titul. Slabší forma Red Bullu má tedy nejspíš svůj důvod; týmu chybělo právě jeho technické eso Adrian Newey, který se po nehodě dlouho zotavoval.

Štítky: Adrian Newey Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 18. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

Médiím to potvrdil poradce stáje Helmut Marko s tím, že nyní už bude Newey opět k dispozici. „Máme solidní organizaci, ale Newey je samozřejmě naše klíčová postava,“ přiznal Marko v rozhovoru pro Sky Deutschland.

„Bylo vidět, že jeho absence ovlivnila motivaci týmu. V počáteční fázi jsme nevěděli, jak vážné jeho zranění je, musel podstoupit několik operací,“ nechtěl Marko prozradit konkrétní informace. „Ještě není úplně fit, ale je připraven znovu dělat svou práci.

Okamžitě poznal, jaké potíže jsme měli s nastavením vozů,“ těší Marka přínos, jaký má zdatný technik a designér pro tým. „V příštím týdnu proběhne v naší továrně v Milton Keynes schůzka s Maxem Verstappenem. Chceme zajistit, že z hlediska šasi na tom budeme do konce roku opět nejlépe ze všech,“ dodává.

Cupra odhaluje fascinující elektrický “hot-hatch” na bázi ID.2

Newey byl naposledy spatřen při GP Velké Británie. Znovu se s týmem objevil až v Turecku