Ralf Schumacher přemýšlí nad Verstappenovou možností překonat dosavadní rekordy

Verstappen vyhrál po sobě jdoucí šampionáty a je na prozatímním vrcholu ve formuli 1. Překonat může všechny rekordy, jelikož je mu teprve 25 let.

Štítky: Max Verstappen Mick Schumacher Ralf Schumacher Zveřejněno 17. 10 2022 — Jiří Košta

S věkem na jeho straně a tím, že Red Bull nevykazuje žádné známky zpomalení, může mít čas zamířit na společný rekord sedmi šampionátů, o který se dělí Schumacher a Hamilton.

„Ačkoli je mu pouhých 25 let, myslím, že by bylo trochu předčasné přemýšlet o tom, zda dokáže překonat rekordy Lewise Hamiltona a Michaela,” napsal Ralf Schumacher.

Předpokládám, že Verstappena to zatím nezajímá. To je ještě hodně daleko. Samozřejmě umí řídit, o tom není pochyb.

Ale také víme, že ve formuli 1 záleží také na faktorech, které jezdec nemůže vždy ovlivnit.

Obzvláště mě na něm zaujalo, že v minulosti byli silní jezdci, kteří dominovali společně se svým týmem. Verstappen ve vztahu ke svému týmovému kolegovi Sergiu Pérezovi také dělá rozdíl v týmu působivým způsobem.”

Ralf Schumacher také trval na tom, že jeho synovec a Michaelův syn Mick v Haasu prokazuje svou hodnotu.

Mick krátce vedl minulý víkend Velkou cenu Japonska, ale když se zbytek pole dostal do boxů pro přechodné pneumatiky, zůstal na trati na mokru, což se však nepovedlo. Skončil 17.

„Pochybná taktika týmu Haas připravila Micka o lepší pozici, protože byl v závodě dobrý,” řekl jeho strýc Ralf.

„Nicméně věřím, že Haas je tým, který se pomalu vyvíjí správným směrem. Není jisté, kolik rozpočtu bude k dispozici v příští sezoně a jaký bude motor. Věřím, že obě strany mají budoucnost a měly by využít toho, na čem pracovaly.

Zlepšení bylo obzvlášť jasné z Mickovy strany. Haas se nicméně musí ptát sám sebe. Protože takové chyby, jako nyní opět v Suzuce, se už nesmí stávat. Vidíme to i u Ferrari. Ne každý zaměstnanec je tak dobrý jako například v Red Bullu.“

Budoucí generace Dodge Charger bude plně elektrická – eFORMULE.cz (formulee.cz)