Räikkönen není jenom šampionem, ale skutečným týmovým hráčem

Vedení Ferrari vyzdvihuje výkon Kimiho Räikkönena z Grand Prix Maďarska, kterým se výrazně přičinil o vítězství Sebastiana Vettela. Finovi by to mohlo dopomoci k udržení závodní sedačky u Scuderie i pro příští rok.

2 Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Maurizio Arrivabene Zveřejněno 1. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Räikkönen v GP Maďarska fungoval zejména jako Vettelův štít před oběma mercedesy – minimálně od doby, kdy se Stříbrné šípy na vozy Ferrari dotáhly. Stalo se tak kvůli poškozenému řízení na voze Sebastiana Vettela, kvůli kterému nemohl jet Němec tak rychle, jak by chtěl a potřeboval. Konfigurace trati současně ale neumožňovala předjetí druhému Räikkönenovi.

Jedinou šancí na vítězství tak pro Räikkönena byl overcut – setrvat na dráze o pár kol víc po Vettelově zajetí do boxů a rychlejšími koly (které by určitě s ohledem na poškození Němcova vozu zvládl) se dostat do čela. Jenže Ferrari Fina s ohledem na šampionát povolalo k mechanikům prakticky ihned po jeho týmovém kolegovi.

Räikkönen si po závodě stěžoval, že tak byl bezdůvodně vystaven tlaku ze strany Mercedesu. Fina ale chlácholí sám šéf Ferrari Maurizio Arrivabene. „Seb odjel nádherný závod a dokázal udržet vedení navzdory potížím s volantem. Pomohl mu skvělý výkon Kimiho, který dokázal, že není jenom šampionem, ale i skutečným týmovým hráčem.

Skvělý závod a výsledek, který se vůbec nerodil lehce. Znovu jsme dokázali sílu charakteru ve Ferrari. Gratulace klukům v týmu a do Marannela. Spolupráce je známkou skvělého týmu,“ rozplýval se po závodě Arrivabene.

Přestože sám Räikkönen byl z druhého místa spíše rozladěný, výkon ze závodu v Maďarsku by mu mohl zajistit sedačku ve Ferrari i pro příští rok. Prezident Scuderie Sergio Marchionne totiž prohlásil, že šance na prodloužení Finovy smlouvy je více než padesát procent. Podle spekulací už je dokonce jasné, že jezdecká dvojice Scuderie zůstane pro příští rok stejná. Oficiální potvrzení máme čekat během závodu na Monze.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Räikkönen není jenom šampionem, ale skutečným týmovým hráčem”

  1. ohinek napsal:

    Jaký to smutný konec pro svého času jednoho z nejlepších v poli…

  2. Zeleenda napsal:

    S výsledkem už nikdo nic nenadělá, ale můj názor je, že kdyby Raikkonen chtěl, tak se přes Vettla dostane snadno, ale pak by se před Vettla dostaly i oba Mercedesy. Tím pádem Raikkonen jel opravdu pro tým i pro Vettla. Když se na to podíváme z jeho pohledu, tak on strácí na špici opravdu hodně bodů, tak udělal v daný moment asi to nejlepší co mohl…

Napsat komentář