První úprava Mercedesu, u které Hamilton pociťuje zlepšení

Lewis Hamilton říká, že upravená podlaha v Austinu od Mercedesu je jednou z prvních modernizací formule 1, u které pocítil zlepšení.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 21. 10 2023 — GPF1.cz

Sedminásobný mistr světa si zajistil povzbudivé třetí místo na startovním roštu Velké ceny Spojených států, když využil nejnovějších změn svého týmu a v kvalifikaci skončil za Charlesem Leclercem a Landem Norrisem.

Zatímco Mercedes před kvalifikační jízdou zlehčoval potenciál nové podlahy a tvrdil, že jde spíše o porozumění pro jeho vůz pro rok 2024, Hamilton má jiný pohled na věc. Nemyslí si, že by to nutně musel být ukazatel budoucnosti, ale říká, že přinesl zlepšení, které ne vždy přinesla modernizace Mercedesu.

“Opravdu nevím, jestli je to ukazatel něčeho pro příští rok, ale s tím, jak pokračujeme v experimentech, získáváme stále více poznatků o tom, kam směřujeme a kam cílíme vývoj vozu,” řekl. “Podlaha se až tak moc neliší. Vždycky je tu humbuk s nějakou modernizací, ale zbytek auta je úplně stejný. A je spousta a spousta oblastí, ve kterých se můžeme zlepšit.

Ale tohle je pokrok. Je to jedna z prvních modernizací, kterou jsem za poslední dva roky skutečně pocítil. Takže to je pozitivní a my potřebujeme jen dvakrát nebo třikrát tento krok, abychom se dostali do superkonkurenčního módu, což věřím, že kluci zvládnou.”