Příští rok kounčí smlouva také Helmutu Markovi. Bude se jednat o jeho budoucnosti

Helmut Marko prozradil, že bude brzy jednat s Red Bullem o svém působení v týmu po roce 2024.

Štítky: Helmut Marko Red Bull Zveřejněno 17. 12 2023 — GPF1.cz

Marko dohlížel na program vývoje jezdců Red Bullu a poskytl řadu debutových příležitostí jezdcům F1, včetně několika jezdců na současném startovním roštu. Rakušan je součástí sestavy Red Bullu od jeho vstupu do startovního pole v roce 2005, ale současná smlouva 80letého jezdce vyprší na konci příštího roku. V rozhovoru pro oe24 Marko naznačil, že jeho budoucnost v rámci organizace bude brzy vyřešena.

“Příští týden proběhnou jednání,” řekl. “Existují různé trendy a varianty. Rozhodnutí jsou stále otevřená – včetně toho, co budu dělat dál. Moje současná smlouva platí do konce roku 2024.”

SHÁNÍŠ ORIGINÁLNÍ VÁNOČNÍ DÁREK?
PŘEDPREMIÉRA FILMU FERRARI s TALKSHOW –
VSTUPENKY ZDE

Marko bude jednat s novým vedením společnosti Red Bull, které se změnilo po smrti spoluzakladatele společnosti Dietricha Mateshitze, jenž zemřel v loňském roce.

“Nyní je to rozšířená skupina lidí, včetně Marka Mateschitze, Thaisových a Olivera Mintzlaffa,” řekl Marko.

Rakušan dodal, že ho mrzí, že Mateschitz nemohl vidět dominantní sezónu Red Bullu v roce 2023, kdy vyhrál 21 z 22 závodů.

“Způsob, jakým jsme s Dietrichem Mateschitzem mohli rozhodovat, byl jedinečný. Po této vítězné sezóně, která vše ostatní odsunula do stínu, mi bylo neuvěřitelně líto, že ji už nemohl zažít.”