Případné zlepšení Williamsu může ovlivnit Ferrari svým rozhodnutím

Claire Williamsová věří, že Ferrari nebude vetovat návrh na rozpočtový strop od roku 2021. Pro zástupkyni ředitele je také nepřijatelný návrat tankování.

3 Štítky: Ferrari Williams Zveřejněno 9. 08 2019 — Lukáš Podstata

V říjnu tohoto roku má dojít k podepsání nových pravidel, která začnou platit od sezony 2021. Jedním z důležitých bodů jednání je zavedení finančního stropu. Tento strop má omezit finanční rozpočet jednotlivých stájí na 175 milionů dolarů za sezonu.

Britský tým se aktuálně nachází na úplném konci startovního pole a nutně potřebuje zavedení navrhovaných finančních změn, aby se mohl dotáhnout na ostatní. Jenže Ferrari má právo návrh vetovat.

Williams doufá, že této možnosti italská stáj nevyužije. To potvrzuje i samotná zástupkyně ředitele: „Od nikoho jsem prozatím neslyšela, že Ferrari plánuje návrh vetovat. Z našeho pohledu doufáme, že neproběhnou již žádné velké úpravy pravidel pro sezonu 2021. Jak z pohledu finančního, tak technického.

Všichni musíme pracovat v nejlepším zájmu našeho sportu. Důležité pro nás je, aby si fanoušci našli cestu, proč sledovat formuli 1. Především pro ně připravit skvělou show, ke které se budou neustále vracet.“

Claire Williamsová se vyjádřila také k možnému znovuzavedení tankování, které je podle ní spíše návratem o deset kroků zpět. „Momentálně jsme příliš nemluvili o tom, jak udělat tento sport šetrnější. Nechápu, proč bychom se měli vrátit k tankování, když do vývoje současných agregátů a monopostů jsme investovali stovky milionů dolarů.

Takový krok by týmy momentálně posunul o deset kroků zpět. Je to v rozporu s tím, kam se snažíme náš sport posunout z hlediska přístupu k životnímu prostředí,“ hodnotí aktuální stav zástupkyně ředitele.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Případné zlepšení Williamsu může ovlivnit Ferrari svým rozhodnutím”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    V dobách tankování se méně předjíždělo na trati a více se předjíždělo v boxech.

  2. vsek napsal:

    Ochrana životního prostředí …. Zrovna formule jako taková to nevytrhne, přestěhovat celý závodní tým na místo závodu to jsou desítky kamionů a nevím čeho ještě, které vychrlí splodin jako formule za 10let provozu – jen to není tolik vidět.

  3. Jirka_1 napsal:

    Nevím, jak se na ekologii podepíše návrat tankování, když bude k dispozici stejné množství paliva jako doposud. Navíc lehčí auto má menší spotřebu, že… 🙂 Na druhé straně jede lehčí auto rychleji, což by spotřebu eliminovalo. Já jsem pro, bude zase víc srandy… 😀

Napsat komentář