Příběh malého fanouška dojal celý formulový svět

V F1 se málokdy stane něco, co člověka zahřeje u srdce. Koneckonců její prostředí k něčemu takovému není zrovna předurčeno. Přesto se během nedělního závodu udála epizodka, která vyvolala úsměv na tváři nejednoho fanouška.

2 Štítky: GP Španělska Zveřejněno 15. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Všechno paradoxně začalo slzami. Kimi Räikkönen kolidoval v první šikaně úvodního kola s Maxem Verstappenem a ze závodu musel odstoupit. To rozplakalo šestiletého fanouška Icemana Thomase Danela, který se svými rodiči přijel sledovat závod až z Francie, natolik, že si jej na tribuně našly televizní kamery.

V ten moment se naplno ukázalo, jak nové vedení bere vážně svoje tvrzení, podle kterého chce formuli 1 přiblížit fanouškům. Právě na jeho popud (se stejným nápadem přišel i tým Ferrari) dostali Thomas a jeho rodiče nabídku návštěvy padoku, kde se setkali nejen s Kimim Räikkönenem.

Rodina byla podle svých slov překvapena tím, jak přátelsky se k ní každý choval. Pro Thomase byla – vyjma návštěvy zázemí Ferrari a Räikkönena – největším zážitkem možnost potkat svého domácího jezdce Romaina Grosjeana.

Iceman melted this young fan's heart #F1 #Formula1 #SpanishGP #KimiRaikkonen #Ferrari

A post shared by FORMULA 1® (@f1) on

Toto malé symbolické gesto ukázalo, jak moc se formule 1 změnila během pár měsíců od doby, co její vedení převzala společnost Liberty Media. Dalším důkazem budiž třeba speciální fanzóna v padoku, která nabízela bohatý (nezávodní) doprovodný program – tedy něco, co byste ještě vloni hledali na většině velkých cen marně. A podle šéfů F1 toho bude víc.

Zajímavou poznámku k celému příběhu nabízí britský expert James Allen. Ten totiž potkal Bernieho Ecclestona, bývalého šéfa F1, jak se prochází mezi motorhomy Mercedesu a Red Bullu a nechápavě kroutí hlavou jak nad fanzónou, tak počínáním nového vedení, které dostalo fanouška z tribuny až k jezdcům.

Ecclestone má děti rád. Mnoho peněz věnoval v rámci charitativních účelů britské nemocnici pro děti Great Ormond Street. Není ale těžké si představit, že za jeho časů by něco takového nebylo možné. Koneckonců, jak sám Mr. E přiznal, za svého působení u kormidla nedělal nic, co by negenerovalo zisk.

Jenže peníze někdy nejsou vše. Dokonce ani ve formuli 1.

Ecclestone přiznává: Zajímaly mě jen peníze

Foto: twitter.com/jamesallenonf1

Diskuse k článku

2 komentáře: “Příběh malého fanouška dojal celý formulový svět”

  1. trencherman napsal:

    Kolik za to Kimi dostal nanuků? 🙂

  2. FantomasMan napsal:

    A ja len pridám, že konečne… Osobne nevidím nič zlé na Americkom prístupe k motošportu. Lebo USA je fanúšik na prvom mieste !

Napsat komentář