Grosjean prozradil, kteří jezdci nejsou členem GPDA

Romain Grosjean se stal novým šéfem Asociace pilotů Grand Prix (GPDA) a hned se s vervou pustil do práce. Jednou z prvních věcí, které udělal, je že prozradil, kdo vlastně členem GPDA vůbec není, a tím pádem se nepodílí na aktivitách, které jsou v zájmu samotných jezdců.

Štítky: GPDA Romain Grosjean Zveřejněno 16. 05 2017 — Tomáš Richtr

Hlavním cílem GPDA je lobbing za zvýšení bezpečnosti samotných jezdců. Asociace byla založena už v roce 1961 a stojí například za zavedením ohni odolných závodních kombinéz, vlajkové signalizace nebo – což se dnes může zdát vtipné – ochranných přileb. Po smrti Jochena Rindta byla zavedena nutnost certifikace závodních okruhů ze strany FIA. Po zdánlivém uspokojení v té době platné úrovni bezpečnostních opatření aktivity GPDA postupně uvadaly, ale činnost asociace probudily události z května 1994.

Romain Grosjean v čele asociace vystřídal tento měsíc Jensona Buttona, který od roku 2013 úzce spolupracoval se Sebastianem Vettelem a Alexem Wurzem. Právě Wurz rozšířil snahu GPDA na další oblast, a to je učinit sport přitažlivější běžným fanouškům. GPDA bude úzce spolupracovat s novým vedením F1.

Romain Grosjean je ale nespokojený s tím, kolik jezdců se aktivit GPDA neúčastní, protože nejsou jejími členy.

“Mohu vám říci přesně, kdo s námi není,” odpověděl Grosjean na dotaz, kdo se aktivit GPDA neúčastní. “Jsou to Hamilton, Bottas, Verstappen, Stroll, Massa, Wehrlein, Sirotkin, Celis, Räikkönen a Hülkenberg. Když jsem přišel do F1, chtěl jsem být součástí GPDA hned. Jsem tedy překvapen tím, kolik jezdců není členem. Ale pracujeme na tom.”

Diskuse k článku

Napsat komentář