Potvrzeno: Ocon nahradí Hülkenberga! Ten si místo teprve hledá

Esteban Ocon se po roční pauze vrátí do formule 1. Nebude to však s Mercedesem, ale s týmem Renault, kde Francouz vystřídá Nika Hülkenberga.

Štítky: Esteban Ocon Nico Hülkenberg Renault Zveřejněno 29. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

Potvrdily se tak nedávné spekulace, podle kterých Mercedes bude pokračovat s Valtterim Bottasem a vzdá se svého rezervního jezdce Estebana Ocona. Ten u Renaultu získal víceletý kontrakt.

„Jsem velmi pyšný na to, že se stávám jezdcem Renaultu. V Enstone jsem vyrůstal, s Lotusem jsem začal v roce 2010 a teď se vrátím s Renaultem. Cítím zodpovědnost, kterou do mě tým vložil, a beru to vážně. Požadují ode mě zlepšení jejich situace. Dám do toho to nejlepší,“ slibuje Francouz.

Má se za to, že Nico Hülkenberg poputuje do Haasu, kde zřejmě nahradí Romaina Grosjeana. Nicméně podle Němcova prohlášení v brzké době žádné informace očekávat nemáme.

„Je škoda, že naše cesta s Renaultem po sezoně skončí. Doufali jsme, že letos uděláme další krok, ale nedokázali jsme plnit naše cíle. Je dobře známo, že při výběru jezdců nerozhoduje jen jejich výkonnost, je to celá řada faktorů. Ale tak to je. Co se týče roku 2020, jsem si jistý, že najdu dobré řešení, ale zatím nemám co oznámit,“ napsal Hülkenberg na svoje sociální sítě.

Diskuse k článku

Napsat komentář