Gasly byl z přesunu do Toro Rosso šokován, tým mu tvrdil, že zůstane

Francouzský pilot přiznal, že tým mu tvrdil během Velké ceny Maďarska, že s ním počítá i pro zbytek sezony. Byl proto v šoku, když se dozvěděl, že ho nahradí Alexander Albon.

Štítky: Pierre Gasly Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 30. 08 2019 — Lukáš Podstata

Gasly před letošní sezonou zaujal závodní sedačku po Danielu Ricciardovi, který přestoupil do Renaultu. Zástupci rakouské stáje prohlásili, že tým bude s Francouzem trpělivý a dá mu čas na aklimatizaci.

Christian Horner, šéf stáje Red Bull, tvrdil fanouškům i médiím po nepřesvědčivých výsledcích mladého pilota, že je pro jeho tým důležité udržet Gaslyho v Red Bullu až do konce sezony. Slova Hornera se ale nepotvrdila a týden po skončení Velké ceny na Hungaroringu přišlo prohlášení, že Gaslyho nahradí Alexander Albon.

Rodák z Rouenu v rozhovoru přiznal, že se o své výměně dozvěděl jen pár hodin před zveřejněním v médiích. „Helmut Marko mi volal v 8:42 ráno, byl jsem z toho šokovaný a zároveň hodně zklamaný, protože to nakonec dopadlo jinak, než mi celý tým tvrdil v Budapešti. Říkali, že zůstanu do konce sezony. A já jim věřil,“ říká Gasly.

Pilot připustil, že za neuspokojivé výsledky je částečně zodpovědný, věří ale, že pokud by dostal více času, zlepšil by se. „Jsou věci, které jsem mohl v první polovině sezony udělat lépe, jsem za své chyby zodpovědný. Mnoho věcí se dalo správným směrem, i když pořád nějaké problémy přetrvávaly. Teď už o tom nemá cenu diskutovat, já sám o tom nechci mluvit, protože už je po všem. Jediné, na co se musím momentálně soustředit, jsou závody za Toro Rosso. Věřím, že v nich předvedu dobrý výkon,“ věří Francouz.

Diskuse k článku

Napsat komentář