Potvrzeno: Gasly nahradí Kvjata „pro několik nadcházejících závodů“

Překvapivé věci se poslední dobou dějí kolem Toro Rosso. To nejprve oznámilo změnu dodavatele motorů, když od příštího roku pojede s Hondou. Už pro Grand Prix Malajsie pak bude disponovat i novou jezdeckou sestavu. Daniila Kvjata nahradí junior Red Bullu Pierre Gasly. Ten nastoupí v několika nadcházejících závodech, jak tým uvedl ve své tiskové zprávě.

1 Štítky: Daniil Kvjat Pierre Gasly Toro Rosso Zveřejněno 26. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Italská stáj v oficiálním prohlášení potvrdila, že si chce Gaslyho vyzkoušet během závodního víkendu. Předpokládá se, že Toro Rosso Gaslymu nabídne „plný úvazek“ pro sezonu 2018 místo Carlose Sainze, který na rok odchází k Renaultu. V úvahu ale připadá i konec Kvjata a kompletně nová dvojice jezdců Toro Rosso.

Právě Kvjat tak v Malajsii do závodu nenastoupí, stejně tak by to mělo být i v Japonsku. Rus by se mohl vrátit v Austinu, protože tamní závod koliduje s finále japonské formule Super, kde Gasly letos závodí. Dobu jeho absence nelze přesně předpovědět, protože Toro Rosso ve zprávě neoznámilo, na jak dlouho Gasly Rusa nahradí.

„Scuderia Toro Rosso byla Red Bullem založena proto, aby mladíky z juniorského programu přivedla do formule 1, a to přesně se stane tím, že dáme šanci Pierrovi,“ vykládá šéf Toro Rosso Franz Tost. „Je další na řadě. Ukazuje, že si zaslouží šanci. V roce 2016 získal titul v GP2 a tento rok je velmi konkurenceschopný v japonské formuli Super, kde má velkou šanci na titul.

Výměna pilotů nám umožní získat více informací pro výběr jezdců na sezonu 2018. Letos zatím Daniil Kvjat z různých důvodů neukázal skutečný potenciál, proto na pár nadcházejících závodů bude odstaven. To nám dá příležitost vyzkoušet Pierra na trati během celého závodního víkendu,“ dodává Tost, podle kterého ale nejde o definitivní Kvjatův konec.

Samotný Gasly pak pochopitelně oplývá radostí. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi pomohli získat tuto příležitost v mojí motoristické kariéře. Zejména pak Red Bullu, doktoru Helmutu Markovi a Toro Rosso. Je to skvělá příležitost. Cítím se tak připraven, jak jen jezdec může být, díky mé pozici třetího pilota Red Bullu v tomto roce. Během nadcházejících závodů pro Toro Rosso udělám to nejlepší.“

Diskuse k článku

Napsat komentář