Palmer odmítl nabídku 3 milionů dolarů za uvolnění místa Sainzovi

Současný pilot Renaultu Jolyon Palmer odmítl nabídku finančního vyrovnání výměnou za to, že své místo v týmu opustí předčasně ve prospěch Carlose Sainze. Nepřesvědčila jej ani suma ve výši tří milionů dolarů, tedy přibližně 65 milionů korun.

Štítky: Jolyon Palmer Renault Zveřejněno 25. 09 2017 — Tomáš Richtr

Renault se dohodl s Red Bullem na angažmá španělského závodníka Carlose Sainze pro sezonu 2018 v rámci komplexní dohody o změnách dodavatelských vztahů motorů týmům Toro Rosso a McLaren. McLaren bude odebírat motory Renault, Toro Rosso přechází na Hondu.

Renault po dosažení dohody usiluje o to, aby Carlose Sainze nasadil do jednoho ze svých aut ještě před koncem letošní sezony, místo Jolyona Palmera, se kterým nemá vztah zrovna nejlepší. Jenomže Jolyon Palmer má platnou smlouvu na zbývající závody letošního ročníku a pokud by jej chtěl Renault vystrnadit dříve ve prospěch Carlose Sainze, musí se s ním finančně vyrovnat.

Podle zákulisních informací ale nabídku na finanční vyrovnání ve výši 3 milionů dolarů Palmer odmítl. Také Carlos Sainz se vyjádřil v tom smyslu, že bude pro něj lepší zůstat v Toro Rosso až do konce sezony.

Jednání Renaultu s Jolyonem Palmerem ale údajně pokračují.

Na vyhazov jsem nemyslel, říká po šestém místu Palmer

Diskuse k článku

Napsat komentář