Hamilton otevřeně přiznal: Měl jsem chuť skončit

Ještě pět nebo šest let by klidně Lewis Hamilton mohl konkurovat nejlepším ve formuli 1. Už ale před rokem přemýšlel o ukončení kariéry a dokonce tuto možnost probíral i s vedením svého týmu. V současnosti jej však naplňuje nová výzva, a tou je Sebastian Vettel.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 26. 09 2017 — Josef Nekvinda

Už prý ztratil chuť závodit. Poté, co vloni kolidoval se svým bývalým kolegou Nikem Rosbergem ve Španělsku, údajně neměl Lewis Hamilton v úmyslu pokračovat v kariéře pilota formule 1. Dokonce prý proběhly několikeré debaty s vedením týmu Mercedes o ukončení spolupráce ke konci minulé sezóny. S touto informací přišel Brit až nyní v rozhovoru pro televizní pořad Johnatana Rosse, kde mimo jiné také prozradil, že současný boj o čtvrtý titul mistra světa mu naopak vlil novou krev do žil.

„Mluvili jsme o mém odchodu a já o tom vážně uvažoval. Taky byly chvíle, kdy jsem si říkal, že existují i jiné věci, které bych chtěl dělat. Pak se ale nacházíme v současném zápalu boje a já to miluji víc než kdy předtím,“ přibližuje důležité body nedávné kariéry Hamilton.

Jinými věcmi zřejmě dvaatřicetiletý Hamilton měl na mysli tvorbu hudby nebo aktivity v módě. Jenomže si je zároveň dobře vědom, že formule 1 mu pomáhá k budování osobní značky. A to jak finančně, tak tím, že je neustále v záři reflektorů. I z tohoto důvodu je pro něho nyní těžké královnu motorsportu opustit.

 „V tenhle moment, po těchto pět nebo šest let, jsem se snažil pracovat na věcech mimo sport, takže až budu chtít skončit, mohu odejít a stejně budu mít další možnosti. Každý rok si vyhodnocuji plán.“

Do toho prý v současnosti nepatří snaha pokořit rekordní počet sedmi získaných mistrovských titulů Michaela Schumachera. Před časem se přitom Hamilton nechal slyšet, že by se rád pokusil překonat právě Schumachera v počtu vyhraných Grand Prix, kterých německý závodník nastřádal 91. V červnu letošního roku už Hamilton překonal Sennu a nedávno i Schumachera v počtu získaných pole position.

„Miluji závodění víc než kdy před tím. Cítím, že závodím lépe než kdykoli předtím. Užívám si tu výzvu. Ten fakt, že máme vyrovnané auto s Ferrari a někdy i Red Bullem, a to je skvělé být takto prověřován jiným týmem. Skutečně musíte prokázat své schopnosti a pracovat na svých slabinách. Ale na konci každé sezony také musíte přemýšlet o své budoucnosti. Mám dobře nastavený pětiletý plán, ale ten se mění s tím, jak vždy přidáváte rok navíc,“ dodává v současnosti nejvážnější aspirant na titul.

Názor: Urážení Hamiltonova přechodu na veganství nedává smysl

Diskuse k článku

Napsat komentář