Pokud se sníží náklady, Honda ve formuli 1 zůstane

Ředitel společnosti Honda, Masashi Yamamoto, připustil, že firma musí snížit náklady, pokud chce dále setrvat ve formuli 1.

Štítky: Honda Pravidla Zveřejněno 26. 11 2019 — Lukáš Podstata

Japonská společnost momentálně prožívá nejlepší sezonu od návratu v roce 2015. Max Verstappen byl ten, který po dlouhé době dokázal s motorem Honda ovládnout velkou cenu. Další dvě vítězství a dvě pole position jsou jistě dobrým příslibem do budoucna.

Honda má však podepsaný kontrakt jen pro následující sezonu. Je tedy stále ve hvězdách, jestli bude pokračovat i po zavedení nových pravidel. Naději však ve svém prohlášení přinesl ředitel společnosti Masashi Yamamoto, který odchod z formule 1 nepotvrdil a spíše potvrdil setrvání. „Víme, že je pro všechny výrobce automobilů velmi obtížné sehnat potřebné finance. My sčítáme všechny náklady na vývoj a interně o budoucnosti diskutujeme.“

Na otázku, zda bylo snižování nákladů od sezony 2021 důležitým faktorem při rozhodování o pokračování v královně motorsportu, Yamamoto odpověděl: „Je pravda, že náklady jsou pro nás největším problémem. Na druhou stranu, jakmile se rozhodneme pokračovat, vítězství je naší prioritou. Dobré výsledky jsou fajn, ale důležitá je také rovnováha nákladů a zisku. Chceme zachovat současný stav vývoje a pracovat na snižování nákladů,“ řekl Yamamoto.

Diskuse k článku

Napsat komentář