O co se ještě pojede v Abú Dhabi?

Přestože o titulech v obou kategoriích je už rozhodnuto, poslední závod sezony nabídne i díky nepředvídatelným výsledkům z Brazílie, které zamotaly pořadím šampionátu, hned šest zajímavých zápletek. Na co se fanoušci v Abú Dhabi tedy mohou těšit?

1 Štítky: GP Abú Dhabi Zveřejněno 26. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Verstappen versus Ferrari

Jelikož obě ferrari v Brazílii nedojela a Max Verstappen vyhrál, zajistil si na průběžném třetím místě pořadí slušný náskok. Dokáže ho před dvojicí Leclerc a Vettel udržet? Pro jistotu připomínáme současný bodovací systém: 25-18-15-12-10-8-6-4-2 a 1 bod za desáté místo, respektive další bod za nejrychlejší kolo, pokud ho zajede pilot v první desítce.

pořadíjménobody
3.Verstappen260
4.Leclerc249
5.Vettel230

Gasly versus Sainz (a Albon?)

Pozici o nejlepšího jezdce první šestky svedou Pierre Gasly a Carlos Sainz. Normálně by šesté místo připadlo po pilotech Mercedesu, Ferrari a Maxi Verstappenovi druhému jezdci Red Bullu, ale kvůli jejich výměně má největší šanci asi Carlos Sainz s McLarenem, který za normálních okolností asi Gaslyho porazí. Zapojit by se mohl i Albon, jenž ztrácí na vyrovnanou dvojici před sebou 11 bodů.

pořadíjménobody
6.Gasly95
7.Sainz95
8.Albon84

Nadupaný střed pole

Tady není třeba se rozepisovat: sami se podívejte, jak vyrovnaná situace je ve středu tabulky. Udrží si pozici vítěze této soutěže Ricciardo, nebo ho překoná někdo jiný?

pořadíjménobody
9.Ricciardo54
10.Pérez46
11.Norris45
12.Räikkönen43
13.Hülkenberg37
14.Kvjat35

George Russell

Aneb jediný pilot, který letos nemá bod(y). Kolegu Kubicu pravidelně poráží, ale Polák dokázal v chaotické Grand Prix Německa uzmout bod za desáté místo. Russell v podobně bláznivé Velké ceně Brazílie dojel 12., v Abú Dhabi tak bude mít poslední šanci na to, aby zajistil, že všichni jezdci letos budou bodovat.

Toro Rosso a Renault

Díky výbornému výsledku z Brazílie se „béčko“ Red Bullu přiblížilo na 8 bodů k Renaultu. Pro Francouzskou stáj by to byl velký debakl, kdyby skončila až za Toro Rosso…

pořadíjménobody
5.Renault91
6.Toro Rosso83

Racing Point a Alfa Romeo

Podobně napjatá situace je mezi týmem Racing Point a „juniorkou“ Ferrari. Alfa v Brazílii zajela rekordní čtvrté a páté místo a její ztráta na soupeře na sedmém místě činí už jen 10 bodů.

pořadíjménobody
7.Racing Point67
8.Alfa Romeo57

Diskuse k článku

Jeden komentář: “O co se ještě pojede v Abú Dhabi?”

  1. Kosak napsal:

    Pánové velké díky za komentář o E autech, jsem bývalý technik z výroby os. aut v ČR, za takové názory snad hrozí zákaz komentování, doufám, že k tomu nedojde. Přeji si více takových komentátorů kteří vědí o čem hovoří.

Napsat komentář