Podobnosti mezi Red Bullem a Astonem “lichotí”

Šéf týmu Red Bull Christian Horner řekl, že bylo dobré vidět, jak se starému autu Red Bullu dobře daří poté, co se Aston Martin ukázal jako nejbližší soupeř jeho týmu v úvodním závodě sezony.

Štítky: Aston Martin Christian Horner Red Bull Zveřejněno 8. 03 2023 — Jiří Košta

Red Bull si dojel v Bahrajnu pro dominantní double. Fernando Alonso obsadil třetí místo za Aston Martin, čímž využil potenciál, který tým ukázal v předsezonních testech a tréninku na Grand Prix Bahrajnu.

Automobilová divize Aston Martin byla dříve hlavním sponzorem Red Bullu, než značka získala svůj vlastní tým formule 1. Minulý rok se bývalý designér Red Bullu Dan Fallows připojil k týmu Astonu. Při Velké ceně Španělska tým odhalil aktualizovaný design s vnějšími podobnostmi s vozem Red Bullu 2022, ačkoli tým uvedl, že práce na něm začaly dříve, než se objevil RB18.

Nové AMR23 od Aston Martin také připomíná vůz Red Bullu. Tým udělal za posledních 12 měsíců větší krok kupředu než kterýkoli z jeho soupeřů a zkrátil téměř o dvě a půl sekundy svůj čas na kolo v Bahrajnu.

Na otázku, zda Red Bull nelituje odchodu Fallowse, Horner odpověděl: „Ne, protože si myslím, že máme úžasný tým a všechno se musí vyvíjet. Nic nestojí na jednom. Myslím, že je lichotivé vidět podobnost toho auta s naším. Takže bylo skvělé vidět všechny tři na stupních vítězů.

Pokrok Aston Martin všem týmům ukazuje, že je to možné. Přes zimu evidentně odvedli dobrou práci. Říká se, že imitace je největší forma lichotky a je dobré vidět, jak se starému autu daří.”

Pérez se také zmínil o podobnosti vozů obou týmů během pozávodní tiskové konference a řekl, že bylo „příjemné vidět tři vozy Red Bull na stupních vítězů“.

Když novinář adresoval otázku „Fernandovi a jezdcům Red Bullu“, Pérez zavtipkoval: „Všichni jsme jezdci Red Bullu.

Honda pracuje na elektrických motocyklech