Hamilton k Mercedesu: Neposlouchali jste mě

Vypadá to, že Mercedes čeká další slabý rok. A tým si za to zřejmě může sám, protože neposlouchal kritické komentáře Lewise Hamiltona k loňskému modelu.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 8. 03 2023 — Lukáš Štěrovský

Ten přišel s revolučními minimalistickými bočnicemi, které si zachoval i letošní model W14. Stříbrné šípy se vloni nejprve s vozem trápily, koncem sezony už ale byly konkurenceschopné, a tak se čekalo, že v Bahrajnu budou bojovat o stupně vítězů. Jenže Hamilton skončil pátý se ztrátou 50 sekund na vítěze, Russell byl ještě o dvě pozice horší…

„Loni jsem týmu řekl o problémech, které s vozem byly,“ prozradil Hamilton pro BBC Sport. „Za svůj život jsem řídil tolik aut, že vím, co které z nich potřebuje a naopak,“ vysvětlil sedminásobným šampion, který má na kontě 103 výher.

Mercedes změní koncepci auta

„Myslím, že teď je to o odpovědnosti, o přiznání. Jde o to říct: ‚No jo, neposlouchali jsme, a tak auto není takové, jaké mělo být, a musíme na něm zapracovat.‘ Musíme zlepšit vyvážení v zatáčkách, podívat se na všechna slabá místa… Prostě se semknout jako tým,“ nabádá.

„Pořád jsme několikanásobní mistři světa, jen jsme to tentokrát nezvládli; stejně jako vloni. To ale neznamená, že to nemůžeme v budoucnu napravit,“ burcuje Brit svůj tým.