Tři závody v USA? Teď F1 potřebuje kvalitiního amerického pilota

CEO formule 1 Stefano Domenicali se nechal slyšet, že americký závodní jezdec je pro sport extrémně důležitý. O nic méně důležitá je však vážnost Američana v F1, nikdo totiž nechce sledovat pilota, který ve sportu vydrží jen jeden rok.

Štítky: GP USA Las Vegas Zveřejněno 3. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Formule 1 potvrdila třetí závod ve Spojených státech. K Austinu se letos přidává Velká cena Miami a od příštího roku se v kalendáři začne objevovat také hlavní město hříchů Las Vegas, zájem o formuli 1 je tak v USA více než viditelný.

Spojené státy jsou obrovský trh. Američané spoustu věcí dělají hlavně pro zábavu, kterou má být i formule 1, právě proto je pro sport zájem v USA tak důležitý a veškerá pozornost se nyní zaměřuje právě na tuto část světa.

Velkého rozmachu si samozřejmě všímá také samotné vedení F1. Stefano Domenicali se po potvrzení třetího závodu v Americe začíná ohlížet po kvalitních amerických závodnících, kteří by komerčně formuli 1 opět jen pomohli.

„Je to pro nás důležité, ale musí to být reálné. Pro sport je americký pilot důležitý, neboť to jsou právě lidé, kteří dělají rozdíly, oni jsou těmi protagonisty. V dnešní době se lidé poznávají právě přes obličeje a touto cestou chceme jít i ve formuli 1.

Z komerčního hlediska dává velký smysl dostat do formule 1 také amerického pilota, to samé i z pohledu organizátora nebo promotéra. Ať už se jedná o ženu nebo muže, my potřebujeme někoho z Ameriky,“ hlásí Domenicali.

To, že formule 1 začíná více přihlížet k západnímu světu je fakt, který se nedá popřít. Podobné kroky už dělá také McLaren, ten dokonce uspořádá vývojový test s Coltonem Hertou, pilotem z Ameriky, který nyní závodí v IndyCar.