Ferrari tuší problém. A vyzývá k přísné kontrole rozpočtových limitů

Šéf Scuderie Mattia Binotto vyzval Mezinárodní automobilovou federaci, aby byla důsledná v kontrolách dodržování rozpočtových stropů. Podle Itala se jedná o aspekt, který by klidně mohl rozhodnout celou sezonu.

Štítky: Ferrari Finance Mattia Binotto Zveřejněno 4. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

Nová pravidla vždycky znamenají, že stáje mají větší prostor k vývoji. V něm jsou ale letos omezeny částkou 140 milionů dolarů. Binotto se tak obává, aby některý z týmů nenašel skulinku v pravidlech a do technických zlepšení neinvestoval více, než je povoleno.

„Je to klíčový prvek vývoje, ovlivní jeho tempo,“ říká Binotto o rozpočtovém stropu. „Mým zájmem je, abychom se ujistili, že vše máme správně ošetřeno. Jinak to může změnit pravidla hry,“ nabádá.

K jeho názoru se přiklání i závodní ředitel Laurent Mekies, který už dříve přiznal, že omezený rozpočet značně omezí nasazování vylepšení v průběhu sezony; každý dolar se holt počítá…

„Z našeho pohledu se zdá obtížné mít v rámci současných omezení velké množství vylepšení. Musíte si vybrat, jakým směrem z hlediska vývoje se vypravíte, a toho se držet. Definovat si vše tak, aby každé oddělení vědělo, kolik má k dispozici a spočítalo si, co si může dovolit,“ prozradil Mekies.