Marná Gaslyho snaha. Souboj o titul formule Super se kvůli počasí nekonal

Člen Red Bullu Pierre Gasly zejména na přání Hondy vynechal závod F1 v Austinu, aby na Suzuce bojoval o titul v japonské formuli Super. Jenže tento krok byl zbytečný – závody se kvůli špatnému počasí vůbec nekonaly.

Štítky: Pierre Gasly Zveřejněno 21. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Na Suzuce se původně měly jet dva závody, z nichž nakonec sešlo. Stalo se tak kvůli tajfunu, který v Japonsku řádí. Junior Red Bullu Pierre Gasly, který jezdí s motorem Honda, tak o titul přišel ve prospěch Hiroakiho Ishiurae (Toyota). Gasly za konkurentem zaostal pouze o půl bodu.

V Japonsku se stihly se zpožděním odjet pouze tréninky a část kvalifikace, a to na mokru. S ohledem na předpověď, která slibovala ještě horší počasí pro zbytek víkendu a která se naplnila, byl zbytek programu zrušen. Ishiura tak slaví druhý titul ve třech letech; předchozí získal v sezoně 2015.

„Na závody jsem se těšil, v takových podmínkách se může stát cokoliv. V závodech jsme obvykle silnější než v kvalifikaci. Vše bylo otevřené, jsem zklamaný. Chtěl jsem bojovat, a nestane se to. Je těžké to přijmout. Ale tak to je,“ prohlásil Gasly.

„Je to jedna z těch věcí… dnes jsem se naučil, že nemůžete mít vše pod kontrolou. Ale prohrát šampionát o půl bodu je těžké. V kvalifikaci jsem nezajel čisté kolo,“ litoval Francouz, který měl startovat jako šestý. „Při prvním pokusu po červených vlajkách jsem byl na studených pneumatikách, takže to za moc nestálo. Zlepšoval jsem se, ale kvůli provozu jsem musel zpomalit.

Ve voze jsem se cítil dobře, mohl jsem bojovat o pole position. Kdyby to tak dopadlo, získal bych bod za pole position a vyhrál šampionát. Jenže to se nestalo. Kdybych pole position získal, nejel bych další kolo, nedostal v první zatáčce aquaplaning a bylo by to jiné. Je těžké říci, jak by to dopadlo.“

Diskuse k článku

Napsat komentář