Honda mění management

Se závěrem sezony 2017 se Honda rozhodla pozměnit svoji organizační strukturu. Dosavadní šéf Yusuke Hasegawa končí, jeho roli přeberou hned dva zaměstnanci japonského motoráře, kteří si rozdělí činnosti náležící do teď Hasegawovi. Změny vejdou v platnost 1. ledna.

Štítky: Honda Zveřejněno 7. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Hasegawa nahradil předchozího šéfa Hondy v F1, kterým byl Yasuhiro Arai, v závěru únoru 2016. Po necelých dvou letech i on na této pozici končí. Hasegawa měl na starosti vývoj motorů v továrně Hondy v Sakuře stejně jako závodní operace přímo v dějištích Grand Prix. Honda nyní pro každou z těchto dvou rolí určila jednoho člověka.

Technickým ředitelem pro oddělení F1 byl jmenován Toyoharu Tanabe. Ten bude mít na starost testování a operace během závodních víkendů přímo na okruhu. Vývoj motorů v Sakuře připadne zase Yasuakimu Asakimu. Hasegawa už nebude zapojen do projektu F1, zůstane ale na pozici výkonného vedoucího inženýra Hondy.

Zejména Toyoharu Tanabe je zajímavým jménem. Pracoval pro Hondu už od roku 1984. Zkušenosti s F1 má jako bývalý inženýr Gerharda Bergera u McLarenu a šéfinženýr Jensona Buttona u tým BAR a Honda. Rovněž má za sebou štaci v IndyCar.

Diskuse k článku

Napsat komentář