Po McLarenu Honda kritizuje i vedení F1. Kvůli placenému TV vysílání

Honda po rozchodu s McLarenem rozhodně nezůstává potichu. Nejprve zkritizovala McLaren za to, že nebyl dostatečně flexibilní, teď se zase její šéf Masashi Yamamoto opřel do samotného vedení F1. Konkrétně se mu nelíbí vysílání závodů v Japonsku na placených kanálech.

Štítky: Honda Liberty Media TV Zveřejněno 22. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Liberty Media se netají tím, že se chce pokusit nalézt vyvážení mezi vysíláním formule 1 na placených a neplacených TV stanicích tak, aby společnost vydělala co nejvíce peněz. Právě takovou strukturu ale kritizuje šéf Hondy Masashi Yamamoto. Podle něj něco takového jen odhání fanoušky.

„Jednou z důležitých věcí je to, že formule 1 je momentálně v Japonsku vysílána na placených stanicích, není volně dostupná. Věříme, že to je nejdůležitější faktor v odrazování fanoušků – tedy to, že mohou sledovat závody pouze přes satelit a placenou televizi.

To je největší problém stojící proti snaze o přilákání většího množství fanoušků. A samozřejmě pro nás jakožto pro Hondu by větší počet fanoušků zlepšil i naše způsoby propagace, jak vylepšit obrázek Hondy ve formuli 1,“ dodal Yamamoto.

Diskuse k článku

Napsat komentář