Automobilist.com

Piloti Haasu pojedou od Belgie se stejným vozem

Šéf americké stáje Guenther Steiner potvrdil, že oba jezdci budou v dalších závodech používat vylepšenou verzi monopostu z Hockenheimringu, přestože Romain Grosjean odjel poslední závody s monopostem z Austrálie. Dále je podle něj možné, že tým ve zbytku sezony nepřinese žádná další vylepšení a bude se soustředit na vývoj vozu pro nadcházející sezonu.

Štítky: Guenther Steiner Haas Zveřejněno 28. 08 2019 — Lukáš Podstata

Rozdělení specifikací vozů začalo od Velké ceny na Silverstonu, kde Romain Grosjean nasadil auto z úvodu sezony. Rozhodl se tak, protože se dle jeho slov daleko lépe ovládá.

Od Velké ceny Belgie ale dojde ke změně a Haas nasadí aktuální verzi monopostu u obou pilotů, to potvrdil šéf týmu Guenther Steiner „Ve Spa budeme používat vozy se stejnou specifikací, kterou jsme nasadili na Hockenheimu. Prozatím jsme se o této verzi dozvěděli spoustu důležitých informací a pokusili se ji ještě vylepšit,“ říká Steiner.

Šéf americké stáje také naznačil, že tým možná ve zbytku sezony nenasadí žádné další vylepšení. „Musíme zjistit, s čím můžeme přijít v aerodynamickém tunelu. Zatím nevíme, zda přineseme ještě další vylepšení ve zbytku sezony, nebo se budeme spíše soustředit na vývoj nového vozu.“

Haas se momentálně nachází na devátém místě Poháru konstruktérů a oproti loňským výsledkům se tým trápí. Romain Grosjean ale věří, že se situace zlepší a tým může získat ve zbytku sezony hodně bodů. „Budeme dělat, vše co je v našich silách, ale jsme v daleko horší situaci než v předcházejících letech. S dobrou letní přestávkou a dobrým porozuměním našich problémům, bychom mohli získat v každém závodě velkou porci bodů,“ říká francouzský závodník.

Diskuse k článku

Napsat komentář