Haas trápí i spolehlivost. Grosjean nedojel polovinu závodů!

Americký tým v aktuální sezoně bojuje především se závodní rychlostí. U vozu Romaina Grosjeana jej navíc trápí spolehlivost.

1 Štítky: Haas Romain Grosjean Zveřejněno 8. 08 2019 — Lukáš Podstata

Haas musí momentálně řešit velké problémy se spolehlivostí Grosjeanova vozu. Z dvanácti závodů letos Francouz hned polovinu nedokončil. Cíl neviděl v úvodních dvou podnicích v Austrálii a Bahrajnu, dále pak v Ázerbajdžánu, Francii, Anglii a naposledy v Maďarsku, kde jej zastavil problém s tlakem vody v hydraulickém systému.

Grosjean tak absolvoval nejméně závodních kol ze všech pilotů ve startovním poli. Závodník byl s aktuálním vozem dokonce tak nespokojený, že od Velké ceny na Silverstone jezdí s původní specifikací, kterou tým přivezl do Melbourne. Na rozdíl od Francouze jeho týmový kolega Kevin Magnussen dál pokračuje s aktuálně vyvíjenou verzi vozu VF-19.

„Tento rok jsme prozatím neodvedli moc dobrou práci, abychom dostali auto až do cíle. Myslím si, že 50% úspěšnost je opravdu málo. Musíme to zlepšit. Pokud jde o samotné porozumění vozu, to nebylo až špatné,“ hodnotí dosavadní výkony Francouz, který věří v lepší výsledky Haasu po letní přestávce.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Haas trápí i spolehlivost. Grosjean nedojel polovinu závodů!”

  1. Ph.Nguyen napsal:

    Ericsson?

Napsat komentář